Finały Alpejskiego PE w Soldeu/El Tarter: Ariane Rädler najlepsza w ostatnim zjeździe i klasyfikacji konkurencji, Gąsienica-Daniel nie ukońc

18:17, 13.03.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 18:25, 13.03.2018

Austriaczka Ariane Rädler zwyciężyła w finałowych zawodach alpejskiego Pucharu Europy w El Tarter w Andorze. Była ona już przed tymi zawodami liderką klasyfikacji zjazdu, zatem przypieczętowała tym samym triumf w klasyfikacji końcowej zjazdu. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła swojego przejazdu.

Na trasie Aliga w ośrodku narciarskim Grandvalira-El Tarter dwóch treningach przed zawodami w zjeździe kobiet najlepiej spisywała się inna z Austriaczek - Christina Ager. W walce o wygranie klasyfikacji zjazdu wciąż liczyło się 6 zawodniczek: prowadząca Rädler, a także Nina Ortlieb, Lisa Hörnblad, Martina Rettenwender, Juliane Suter i Christina Ager. Jednak w głównych zawodach to Rädler była najszybsza z czasem 1:24,69 sek. i nie dała sobie odebrać końcowego triufu. Austriaczki zajęły cztery pierwsze miejsca w dzisiejszych zawodach. Druga była Michaela Heider ze stratą 0,49 sek., trzecia Nina Ortlieb (+0,50 sek.), a czwarta Nadine Fest (+0,56 sek.). Na miejscu piątym uplasowała się Niemka Michaela Wenig (+0,73 sek.), a na szóstym Szwedka Lisa Hörnblad (+0,86 sek.). Siódma była Martina Rettenwender, ósma Luana Flütsch, dziewiąta Dajana Dengscherz, a dziesiąta Nathalie Gröbli.

Maryna Gąsienica-Daniel na wczorajszym treningu zajęła 27. miejsce, a na dzisiejszej porannej próbie miała 17. wynik. Niestety w zawodach Polce się nie powiodło i nie ukończyła swojego przejazdu.

Jak już wspomniano, w klasyfikacji zjazdu zwyciężyła Ariane Rädler, która uzbierała w tym sezonie 376 punktów. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Nina Ortlieb (311 punktów), a trzecie reprezentantka Szwecji Lisa Hörnblad. Maryna Gąsienica-Daniel w tej konkurencji nie punktowała.

Klasyfikacja końcowa zjazdu kobiet

Jutro panie w Andorze będą rywalizować w supergigancie, natomiast panowie w slalomie gigancie.

W tym roku w ośrodku narciarskim Grandvalira w Soldeu i El Tarter organizowane są finały Pucharu Europy, natomiast w przyszłym sezonie odbędą się tam finały cyklu z wyższego szczebla, czyli Pucharu Świata.