Federica Brignone i Guglielmo Bosca ze złotem Mistrzostw Włoch w kombinacji alpejskiej

13:20, 28.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:19, 28.03.2017

Drugą konkurencją na Mistrzostwach Włoch w narciarstwie alpejskim była wczorajsza kombinacja alpejska składająca się z supergiganta i slalomu. W Passo San Pellegrino drugi złoty medal zdobyła Federica Brignone zwyciężając w kombinacji kobiet. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Giuglielmo Bosca.

Federica Brignone zajęła w tym sezonie 2. miejsce w klasyfikacji kombinacji alpejskiej w Pucharze Świata. Wygrała jedne zawody w kombinacji w Crans Montana, a w kolejnych zajęła drugie miejsce. We Włoszech nie miała sobie równych. W związku z tym, że w Mistrzostwach Włoch w kombinacji nie startowała Sofia Goggia, Brignone nie miała problemów a objęciem prowadzenia już po supergigancie. Drugą Annę Hofer wyprzedzała o 0,66 sek. Trzecie miejsce zajmowała Marta Bassino, czwarte Francesca Marsaglia, piąte i szóste Niemki Michaela Wenig i Patrizia Dorsch, siódme Austriaczka Nina Ortlieb, a ósme Szwajcarka Michelle Gisin. W slalomie również Brignone była najlepsza i triumfowała z solidną przewagą. Na drugie miejsce awansowała Michelle Gisin, która jako jedna z nielicznych potrafiła uzyskać w slalomie zbliżony czas do Federici. Łączna strata vice-mistrzyni świata Michele Gisin wyniosła 1,83 sek. Drugą z Włoszek była Anna Hofer, która uplasowała się na trzeci miejscu ze stratą 2,38 sek. Miejsce czwarte zajęła Patrizia Dorsch (+2,54 sek.), a jedno miejsce niżej znalazła się trzecia wśród Włoszek - Francesca Marsaglia (+2,70 sek.). Na pozycji szóstej sklasyfikowano Sabrinę Maier z Austrii (+3,06 sek.), na siódmej Federicę Sosio, która miała trzeci czas slalomu, a na ósmej Jolle Galli. Dyskwalifikację otrzymała Marta Bassino.

Wyniki po supergigancie

Końcowe wyniki kombinacji alpejskiej kobiet

Drugi złoty medal tegorocznych Mistrzostw Włoch w narciarstwie alpejskim trafił do zawodnika o nazwisku Bosca, podobnie jak miało to miejsce w gigancie. Tym razem triumfował jednak drugi z braci - Guglielmo Bosca. Tak jak w przypadku zawodów kobiet, zwycięzca był liderem po przejeździe supergiganta. Guglielmo Bosca prowadził z przewagą 0,27 sek. nad Ricardo Tonettim i 0,46 sek. nad Szwajcarem Stefanem Rogentinem. Czwarte miejsce zajmował Luca De Aliprandini, piąte Szwajcar Niels Hintermann, szóste Pietro Zazzi ex aequo z Alxandrem Prastem, a ósme Florian Schieder. Slalom w wykonaniu Giuglielmo był na tyle dobry, że zdołał utrzymać pierwsze miejsce, a nad zawodnikami, którzy po super G znajdowali się blisko niego jeszcze przewagę powiększył. Na drugie miejsce awansował Szawajcar Stefan Rogentin, który stracił do Bosci 0,54 sek. Trzecie miejsce zajął Alexander Prast (+1,02 sek.), który wywalczył srebrny medal Mistrzostw Włoch. Czwarty był brat Giuglielmo - Giulio Giovanni Bosca (+1,05 sek.), który przesunął się z zajmowanego po super G 14. miejsca. Po złocie w gigancie, starszy z braci Bosca zdobył brązowy medal za kombinację. Piąty był Luca De Aliprandini, szósty Hannes Zingerle, siódmy Giulio Zuccarini, a ósmy Paolo Pangrazzi. Vice-lider po supergigancie - Ricardo Tonetti - nie ukończył drugiego przejazdu.

Wyniki po supergigancie mężczyzn

Końcowej wyniki kombinacji alpejskiej mężczyzn

Dziś w Passo San Pelegrino organizowane są zawody o Mistrzostwo Włoch w supergigancie.