Federica Brignone i Dominik Paris mistrzami Włoch w supergigancie

22:13, 28.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:51, 29.03.2017

Mistrzostwa Włoch w narciarstwie alpejskim w Passo San Pelegrino zakończone, a jak burza przeszła przez nie Federica Brignone. W Passo San Pelegrino przeprowadzono zawody o mistrzostwo Włoch w slalomie gigancie, kombinacji alpejskiej i supergigancie, natomiast slalomowe mistrzostwa miały miejsce pod koniec roku 2016 w  Pozza di Fassa. Dziś Federica Brignone zdobyła trzeci złoty medal  - za supergigant. W super G mężczyzn triumfował Dominik Paris. Zawody o mistrzostwo Włoch w zjeździe odbędą się dopiero 31. grudnia w Bardonecchia.

W poprzednich dniach Brignone bardzo pewnie zwyciężyła w gigancie i w kombinacji. Również w supergigancie była ona zdecydowanie najlepsza. Od kilku tygodni Brignone prezentuje się znakomicie i dzięki dobrej końcówce sezonu Puchar Świata zakończyła na 5. pozycji. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Tamara Tippler, której pokonanie trasy supergiganta zajęło 0,75 sek. dłużej niż Brignone. Trzecie miejsce zajęła Sofia Goggia, do której trafił srebrny medal. Goggia dość znacznie przegrała z Brignone. Straciła do swojej starszej o 2 lata koleżanki 1,11 sek. Trzecią z Włoszek była sklasyfikowana na 4. miejscu Anna Hofer (+1,31 sek.). Na pozycji piątej znalazła się Francesca Marsaglia, której do brązowego medalu zabrakło 0,02 sek., na szóstej Austriaczka Sabrina Maier, na siódmej Verena Stuffer, a na ósmej Nicole Delago.

Wyniki super G kobiet

W zawodach mężczyzn pojawili się dwaj wielcy włoscy specjaliści od konkurencji szybkościowych: Dominik Paris i Peter Fill i to oni zgodnie z oczekiwaniami uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach. Zwyciężył Paris z przewagą 0,90 sek. Fill zajął miejsce drugie, a na pozycji trzeciej wylądował złoty medalista z kombinacji - Guglielmo Bosca (+1,60 sek.). Czwarte miejsce zajął Szwajcar Stefan Rogentin (+1,62 sek.), piąte Florian Schieder (+1,79 sek.), a szóste drugi ze Szwajcarów Patrick Küng. Siódmy był Emanuele Buzzi, a ósmy Matteo De Vettori. Passo San Pelegrino jest dość szczęśliwe dla Parisa, bo już po raz trzeci wygrał tu zawody o Mistrzostwo Włoch w supergigancie. Poprzednio udało mu się to w 2013 i 2009 roku.