EYOF 2017 w Erzurum: Cztery medale dla Polski

00:18, 18.02.2017 Mateusz Król

To był bardzo udany piątek na arenach rywalizacji w ramach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Erzurum. Nasi sportowcy wywalczyli aż cztery medale, w tym jeden złoty.

Kolejna edycja Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Erzurum już za nami. Polska osada rzutem na taśmę wywalczyła aż cztery medale, co jest powtórzeniem wyniku sprzed czterech lat, kiedy impreza odbywała się w Braszowie. W Turcji Polacy musieli czekać do ostatniego dnia rywalizacji na medale. Najwięcej radości przyniosła nam dzisiaj konkurencja 1000 metrów kobiet w short tracku. Tam złoty i brązowy medal przypadł dla naszych reprezentantek. Tytuł wywalczyła Kamila Stormowska, która wyprzedziła Rosjankę Verę Rosskazovą i Patrycję Markiewicz. Kolejny krążek wpadł na nasze konto również w short tracku. Srebro wywalczyła nasza drużyna mieszana.

Wielką niespodziankę sprawiły nam dziś kolejne kobiety. Nasza reprezentacja w curlingu dzielnie walczyła i zdobyła brązowy medal. Polki dobrze radziły sobie w pierwszym etapie rywalizacji. W półfinale trafiły na Turki, z którymi przegrały 6:7. Na szczęście w finale B nasze zawodniczki spięły się w sobie i w walce o brązowy medal pokonały Norweżki 5:3. Tym sposobem Polska z czterema medalami zakończyła EYOF 2017 na szóstym miejscu w klasyfikacji medalowej, co jest naszym drugim najlepszym wynikiem w historii. Najwyżej Polacy byli na piątym miejscu podczas pierwszej edycji festiwalu w 1993 roku. Następna edycja za dwa lata w Sarajewie.