Elena Curtoni doznała kontuzji na krajowych mistrzostwach

21:05, 30.03.2017 Marek Cielec

Dziś w Bardonecchia miał miejsce pierwszy przejazd zjazdu na Mistrzostwach Włoch w narciarstwie alpejskim. Niestety kontuzji w tych zawodach nabawiła się 17. zawodniczka Pucharu Świata 2016/2017 - Elena Curtoni.

Curtoni nie startowała w żadnych zawodach od finałów w Aspen, nie było jej zatem na wcześniejszych konkurencjach Mistrzostw Włoch w Passo San Pellegrino. Pojawiła się dopiero na zjeździe, ale występ ten okazał się dla niej pechowy. Podczas pierwszego przejazdu zjazdu Curtoni zaliczyła upadek, którego skutkiem była kontuzja stawu skokowego, złamana kostka oraz uraz nadgarstka. Elena Curtoni została przetransportowana do szpitala w Mediolanie, gdzie jej stan zdrowia oceni komisja lekarska FISI (Włoska Federacja Sportów Zimowych).

W mijającym sezonie Elena Curtoni dwukrotnie stanęła na podium w Pucharze Świata. Zajęła 3. miejsce w supergigancie w Val d`Isere i 2. miejsce w tej samej konkurencji w Crans Montana. Na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz była 5. w super G. W klasyfikacji supergiganta zajęła 4. miejsce.

Po pierwszym przejeździe zawodów zjazdowych prowadzi Sofia Goggia.

Źródło: fisi.org