Eero Hirvonen najlepszy w mistrzostwach Finlandii

17:42, 26.09.2016 Kamil Karczmarek

eero-hirvonen fot.ksml.fi

W letnich mistrzostwach Finlandii w kombinacji norweskiej najlepszy okazał się być Eero Hirvonen, który prowadził także po skoku. Zawody juniorów wygrał Atte Kettunen.

Z powodu kontuzji dłoni w walce o medale nie liczył się Illka Herola. Najlepszy fiński kombinator był faworytem zawodów. Niedyspozycję Heroli wykorzystał 20-letni Eero Hirvonen. Nowy mistrz Finlandii skoczył 125,5 metra, czyli o 8 metrów więcej niż drugi po konkursie skoków Leevi Mutru. Na trzecim miejscu po skoku na odległość 116,5 metra uplasował się Illka Herola, który nabawił się kontuzji.

W biegu lepszy od Hirvonena był Leevi Murtu, który szybko dogonił lidera po półmetku zmagań. O zwycięstwie 20-latka przesądził sprinterski finisz. Ostatecznie Eero Hirvonen wyprzedził Mutru o 5 dziesiątych części sekundy. Na najniższych stopniu podium stanął czwarty po skoku Jim Hartull, który do zwycięzcy stracił ponad 1,5 minuty.

Równie ciekawie było w zawodach juniorów. Skoki odbyły się na skoczni o wielkości 100 metrów. Po skoku na odległość 95,5 metra prowadził Atte Kettunen. Zwycięzca zawodów FIS Cup w Oberstdorfie miał 4 sekundy przewagi nad drugim Otto Nittykoskim. W biegu Kettunen z metra na metr powiększał przewagę i ostatecznie biegł na metę 41 sekund nad Nittykoskim. Na 3. miejscu finiszował Wille Karhumaa.