Dorothea Wierer przytłoczona ciężarem sławy? „Miałam problemy z motywacją”

fot. facebook.pl/DoroWierer

Tegoroczna mistrzyni świata w biegu masowym, Włoszka Dorothea Wierer, już od czterech sezonów plasuje się w czołowej piątce klasyfikacji generalnej. W sezonie 2018/2019 po raz pierwszy w karierze zdobyła Kryształową Kulę. Pomimo tak wielu sukcesów, 29-letnia Włoszka nie poradziła sobie z rosnącą popularnością i cierpiała na spadek motywacji. Znalazła jednak skuteczną receptę na mentalny kryzys.

Zdobywanie wielu cennych trofeów przez sportowca wiąże się z rosnącym zainteresowaniem mediów czy sponsorów. Wierer w przerwie międzysezonowej była również uczestniczką kilku zawodów pokazowych, między innymi wzięła udział w „Martin Fourcade Nordic Festival” w Annecy. Najlepsza zawodniczka ubiegłorocznego Pucharu Świata narzeka na brak należytego odpoczynku przed nadchodzącym sezonem.

 – Nie byłam w stanie zatrzymać się na dłużej u siebie, ciągle byłam w rozjazdach. Na wiosnę przespałam jedynie pięć nocy we własnym domu, tylko z powodu choroby – powiedziała biathlonistka w rozmowie z serwisem Biathlonworld.

 – Zwłaszcza kwiecień był bardzo ciężki, miałam problemy z motywacją, która znacząco spadła. Na początku maja powiedziałam sobie, że dłużej tak nie wytrzymam i muszę zmienić swoje nastawienie. Staram się racjonalnie łączyć zaproszenia na spotkania ze sponsorami i charytatywne imprezy z treningiem przed zimą – dodała.

Kolejnym lekarstwem na apatię Wierer okazał się jasno wyznaczony cel – wypaść jak najlepiej na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Anterselvie. Są to domowe zawody dla Wierer, a w ciągu całej swojej kariery zawodniczka wygrała tam tylko raz.

 – Zawody w Antholz-Anterselvie zawsze są specyficzne. Przyjeżdżamy tutaj zmęczeni sezonem. Co więcej, tym razem zmierzymy się tu w imprezie rangi mistrzowskiej. Najważniejszą rzeczą dla mnie będzie przyjechać tu bez problemów zdrowotnych, jako zmotywowana zawodniczka, skupiona na postawionym przez siebie celu – stwierdziła Włoszka.

Mistrzostwa Świata w Anterselvie rozpoczną się 15 lutego.

źródło: ski-nordique.net

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: