Dominacja Rosji podczas mistrzostw świata w biathlonie letnim

fot. biathlonworld.com

W miniony weekend w Czajkowskim odbyły się mistrzostwa świata w biathlonie letnim na nartorolkach. W zawodach nie wzięli udziału reprezentanci Polski.

Pierwszego dnia mistrzostw w Rosji, w piątek 25 sierpnia odbyły się biegi sztafet mieszanych. Do rywalizacji stanęło tylko siedem drużyn. Szans rywalom nie dała drużyna gospodarzy, która w składzie: Uliana Kaisheva, Svetlana Sleptsova, Alexey Volkov oraz Anton Shipulin, zdobyła złoty medal, wyprzedzając drugich reprezentantów Słowacji o 29,7 s. Brązowy medal zdobyła sztafeta Ukrainy (+1:24.1).

Pełne wyniki rywalizacji sztafet mieszanych

Sobota upłynęła pod znakiem sprintów. Ponownie złoto powędrowało do Rosjan. Wśród kobiet zwyciężyła Svetlana Sleptsova, która po bezbłędnym strzelaniu na metę dotarła 41,3 s przed drugą Słowaczką Pauliną Fialkovą. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna reprezentantka gospodarzy Olga Dmitrieva (+42,9). Rywalizacja mężczyzn padła łupem Białorusina Vladimira Chepelina. Srebrny medal zdobył Rosjanin Alexey Volkov (+3,4). Trzecie miejsce zajął Słowak Tomas Hasilla (+9,0).

Pełne wyniki sprintu kobiet 
Pełne wyniki sprintu mężczyzn

Ostatniego dnia mistrzostw odbyły się biegi pościgowe. Bezkonkurencyjna okazała się Svetlana Sleptsova, która zdobyła trzeci złoty medal. Mimo pięciu niecelnych trafień, dobiegła na metę o ponad 10 sekund szybciej od rywalek. Srebrny medal wywalczyła Ukrainka  Nadiia Bielkina. Kolejny medal zdobyła również Paulina Fialkova ze Słowacji, która do zwyciężczyni straciła 27,2 s. Bieg mężczyzn znów zdominowali Rosjanie. Złoto i srebro wywalczyli Alexey Volkov oraz Anton Shipulin. Volkov na strzelnicy pomylił się tylko raz i dotarł na metę o 43,7 s przed kolegą z reprezentacji Antonem Shipulinem. Brązowy medal zdobył Bułgar Krasimir Anev (+1:18.1),

Pełne wyniki biegu pościgowego kobiet
Pełne wyniki biegu pościgowego mężczyzn

Klasyfikacja medalowa mistrzostw rozgrywanych w Czajkowskim zdominowana została przez gospodarzy. Wraz z rywalizacją juniorów zdobyli aż 18 medali: 8 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Ukrainy z dorobkiem 4 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy. Trzecie miejsce i trzy medale zdobyli Białorusini: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy.

źródło: biathlonresults.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.