Dobry start Staręgi we Francji

fot.: tzn.com.pl
fot.: tzn.com.pl

Maciej Staręga zajął czwarte miejsce w biegu sprinterskim na nartorolkach we Francji. Polak  rywalizował z 80 innymi zawodnikami z różnych krajów. 

W niedziele 6 września we francuskim Aix Les Bains zostały rozegrane zawody z cyklu Al Aix Ski Invitational. Jest to memoriał poświęcony pamięci zmarłego nartorolkarza – Romaina Claudona. Maciej Staręga zaproszenie na tą sportową imprezę dostał od Renauda Jaya. W eliminacjach Polak zajął ósme miejsce, które pozwoliło mu wystartować w wielkim finale. Na jego starcie oprócz Staręgi zobaczyliśmy takich zawodników jak: Fabien Claude, Clement Arnault, Richard Jouve, Lucas Chanavat, Renaud Jay. Zasady biegu sprinterskiego były takie same jak w czasie konkursów Pucharu Świata.

Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Lucas Chanavat, przed Renaud Jay’em i Clementem Arnaultem. Maciej Staręga spisał się bardzo dobre w finale. Polak zajął miejsce tuż za podium.

Wyniki biegu

Przed Maciejem Staręgą teraz kilka dni odpoczynku w domu. Następnie uda się on z całą kadrą biegaczy narciarskich do Ramsau na zgrupowanie. Kolejnymi zawodami w planie Staręgi są letnie mistrzostwa Czech w Libercu (27-28 września).

Źródło: pzn.pl/skipol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.