Dobre wyniki Sylwii Smolarek w pierwszych zawodach monobobów kobiet

20:56, 05.11.2018 Kamil Karczmarek

Monoboby kobiet zostały wprowadzone do programu igrzysk olimpijskich w Pekinie. Z tego powodu konkurencja rozwija się bardzo szybko. W niedzielę i poniedziałek rozegrano pierwsze w historii zawody monobobów kobiet. Startowała w nich Sylwia Smolarek.

O awans na igrzyska będzie walczyć Sylwia Smolarek. Polska bobsleistka wystartowała w Pucharze Europy w Lillehammer. Historyczna, pierwsza runda odbyła się w niedzielę. Po pierwszym przejeździe Smolarek zajmowała piąte miejsce ze stratą ponad sekundy do prowadzącej Australijki Breeany Walker. W drugiej części zawodów Polka uzyskała dziewiąty czas ślizgu, ale utrzymała wysokie 5. miejsce z czasem 2:00.24. Reprezentantka Polski mogła zaliczyć debiut do udanych. Wygrała Walker, do której Smolarek straciła 2 sekundy i 72 setne. Na podium stanęły również Francuzka Margot Boch i Holenderka Karlien Sleper.

Wyniki niedzielnych zawodów

Kolejne zawody odbyły się w poniedziałek. Tym razem nasza zawodniczka zajęła szóste miejsce z czasem 2:00.03. Polka plasowała się na tej pozycji również po pierwszym ślizgu. Smolarek przegrała o 2 sekundy i 8 setnych z Breeaną Walker, która wygrała po raz drugi. Margot Boch i Karlien Sleper zamieniły się miejscami. Holenderka była druga, a Francuzka trzecia. W sekundzie zmieściła się także Łotyszka Lina Muze, która zajęła czwartą pozycję.