Dawid Kubacki: Myślę, że swoje zadanie wypełniłem

Dawid Kubacki w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego zajął drugą lokatę. W rozmowie z dziennikarzami opowiedział o swojej aktualnej dyspozycji oraz wyraził opinię o nowo wprowadzonym systemie kwalifikacji.

Dawid Kubacki wylądował w kwalifikacjach na 125 metrze. Przegrał z pierwszym Maciejem Kotem zaledwie o 0.7 punktów. W wprowadzonym nowym systemie kwalifikacji zawodnik z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata może wygrać całe kwalifikacje. Reprezentant Polski w skokach narciarskich opowiedział, co sądzi o nowym systemie. – Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ten dzisiejszy dzień był traktowany czysto treningowo i tak podchodziłem do tego dzisiejszego skakania. Myślę, że swoje zadanie wypełniłem – powiedział Kubacki.

Dawid Kubacki jest zadowolony ze swojego skoku, który oddał w trakcie kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego z cyklu Letniej Grand Prix. – Skok całkiem dobry. Warunki miałem takie troszeczkę nienajlepsze, ale w takich warunkach myślę, że sobie odpowiednio poradziłem. Drugie miejsce mnie jak najbardziej satysfakcjonuje – skomentował zawodnik.  Natomiast nie jest on zadowolony ze swojego skoku treningowego. – Nie narzekałem bardzo na warunki, ale do belki, którą nam sędziowie zaaplikowali. Było ciężko odlecieć. Słabe warunki, niska belka, dlatego też metrów za bardzo nie ma – podsumował Dawid Kubacki.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: