David Siegel mistrzem Niemiec

02:16, 23.10.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 20:29, 31.10.2016

david-siegelW piątek i sobotę w Oberhofie rozegrały się Mistrzostwa Niemiec. Odbyły się one w trzech kategoriach: seniorów, juniorów oraz drużynowej.

Najlepszym wśród seniorów okazał się David Siegel, który oddał skoki na 140 i 126 metrów. Dało mu to w sumie 2,2 pkt przewagi nad drugim Wellingerem, który skoczył 137,5 oraz 127 metrów. Ostatnie miejsce na podium zajął Richard Freitag, który stracił ponad 9 punktów do srebrnego medalu.

Konkurs juniorów należał do Felixa Hoffmanna,  który nad drugim Julianem Hahnem miał przewagę 13 punktów. Po skokach na 128,5 oraz 116,5 metra na trzecim miejscu zmagania zakończył Constantin Schmid.

Pośród drużyn, zwyciężyli BSV I, w składzie Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Marinus Kraus oraz Karl Geiger. Nad drugim miejscem mieli oni miażdżącą przewagę, wynoszącą ponad 100 punktów. Zawodnicy SVSAC I zdobyli srebrny medal dzięki skokom Martina Hamanna, Richarda Freitaga, Juliana Hahna oraz Johannesa Schuberta. Na ostatnim miejscu na podium stanęli TBV I w składzie Sebastian Bradatsch, Justin Lisso, Felix Hoffmann oraz Tim Heinrich