Dario Cologna: Zawsze jest coś do poprawy

fot.cdn.fasterskier.com

Dario Cologna w sezonie 2016/2017 nie prezentował swojej najlepszej formy. Szwajcar wyjechał z mistrzostw świata w Lahti bez medalu, a w Pucharze Świata tylko dwukrotnie stanął na podium i w klasyfikacji generalnej zajął siódme miejsce. Trzykrotny mistrz olimpijski w wywiadzie dla United Athletes Magazine  opowiedział o swoich przygotowaniach do nowego sezonu i o wrażeniach z minionej zimy.

Dario Cologna rozpoczął sezon 2016/2017 od występów w Kuusamo i Lillehammer. Szwajcar na początku sezonu nie był jednak w najlepszej formie i jego najwyższym miejscem pozostawała siódma lokata wywalczona podczas biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym w Norwegii. Cologna nieco lepiej zaczął się spisywać w cyklu Tour de Ski, gdzie udało mu się stanąć na podium i w klasyfikacji generalnej zająć trzecie miejsce. Ostatnimi zawodami Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 były dla 31-latka biegi w Quebec City.

Szwajcar w rozmowie z Thomasem Kielerem, która odbyła się w marcu w Kanadzie, opowiedział o swoich planach przygotowań do sezonu olimpijskiego. – Po zakończeniu sezonu zimowego rozpoczniemy przygotowania. Pierwsza część będzie długą sesją szkoleniową o małej intensywności ćwiczeń, aby latem dojść do niemal maksymalnego progu obciążeń. Wtedy wykonuję także wiele treningów na rolkach, bo to równie ważne – tłumaczy Cologna. 31-letni Szwajcar zamierza także odpocząć po wyczerpujących zimowych zmaganiach. – Oczywiście, zrobię sobie przerwę, która będzie trwała około dwóch tygodni. Nie będzie to jednak całkowity relaks, bo zawsze mam coś do zrobienia w kwestii treningu. Teraz walczę z niewielkimi urazami, ale liczę na to, że ta przerwa pomoże mi w dobrych przygotowaniach do sezonu olimpijskiego tym bardziej, że w maju mam pierwszy obóz z drużyną – dodaje.

Trzykrotny mistrz olimpijski przyznaje również iż w kwestii treningów jest bardzo zdyscyplinowany i stara się w pełni wykonywać założenia treningowe. – Trenuję całkiem sporo w porównaniu ze swoimi kolegami. Jako sportowiec zawsze chce się zrobić więcej niż rywale, ale to nie zawsze jest właściwe rozwiązanie. Uważam jednak, że potrzebujemy bardzo dużo treningów, bo to jest sport, który wymaga wiele od naszego ciała – mówi Cologna. – Nasz sport cały czas jest rozwijany, zawsze jest coś do poprawy. Chcę poprawić swoją dyspozycję sprinterską, aby walczyć o jeszcze lepsze lokaty i mieć szansę na walkę na finiszu w biegach masowych – tłumaczy Szwajcar.

Źródło: United Athletes Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *