Daria Krajewska na podium zawodów w Soldzie

16:47, 17.11.2017 Marek Cielec

We włoskim ośrodku narciarskim Solda swoje pierwsze występy w tym sezonie zaliczyły reprezentantki Polski należące do Kadry Narodowej trenujące z Eleną Valt. Najlepsze wyniki osiągała Daria Krajewska, której udało się nawet stanąć na podium.

Daria Krajewska była zdecydowanie najlepiej spisującą się polską zawodniczką w zawodach w Soldzie. Zawody we włoskim ośrodku odbywały się w dniach 14-16 listopada. Pierwszego dnia przeprowadzono rywalizację w slalomie rangi National Junior Race (NJR; możliwość startu mają zawodnicy z rozczników 2001-1997). Drugiego dnia dziewczyny wzięły udział w gigancie w zawodach NJR, a trzeciego w tej samej konkurencji w zawodach rangi FIS Race (z udziałem seniorów). Panowie mieli możliwość uczestnictwa w zawodach w tych samych konkurencjach co dziewczęta, ale odbył się także dodatkowy gigant FIS Race drugiego dnia, który w przypadku kobiet był anulowany.

Krajewska w dwóch pierwszych dniach zajęła 2. miejsce w slalomie i gigancie. W tym drugim występie wyrównała swoje najlepsze FIS punkty. W trzecim dniu w zawodach FIS Race Polka zajęła 4. miejsce w gigancie. Niezły debiut po przejściu do kategorii junior A zaliczyła Magdalena Łuczak, która nie ma jeszcze FIS punktów i musiała startować z dalekim numerem startowym. Młodsza z sióstr Łuczak musiała przebijać się z końca stawki, ale poradziła sobie z tym dość dobrze. W slalomie była 13. (z najlepszym czasem drugiego przejazdu), w pierwszym gigancie 28., a w drugim 16. Maria Łuczak w pierwszych zawodach uplasowała się na niższej pozycji niż jej siostra - slalom zakończyła na 31. miejscu. W pierwszym gigancie była już lepsza i ukończyła go na 25. lokacie, natomiast w drugim wypadła z trasy w pierwszym przejeździe. Czwarta z zawodniczek naszej kadry narodowej startowała tylko w gigancie FIS Race (jej wiek nie pozwala jej już na udział w zawodach dla juniorów) i zajęła w nim 12. miejsce. W slalomie i gigancie (NJR) pojawiła się także Maja Chyla - tegoroczna brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie. Uplasowała się ona na odpowiednio 40. i 63. miejscu.

W zawodach National Junior Race mężczyzn udział wzięli Szymon Bębenek (tylko w gigancie), który niedawno opuścił kadrę narodową oraz Jakub Matulka. Bębenek w gigancie był 12., natomiast Matulka w tych samych zawodach zajął 14. pozycję, a slalomu nie ukończył. W obu gigantach FIS Race uczestniczył Andrzej Dziedzic, jednak nie został on sklasyfikowany, gdyż nie ukończył przejazdów.

Źródło: fis-ski.com