Czas na XVIII Memoriał Staszka Bodzka w Opawie. To prawdziwe święto biegówek [nasz patronat]

fot. MGOK

Po raz 18. przygraniczna Opawa w Gminie Lubawka gościć będzie narciarzy z całej Polski podczas Memoriału Staszka Bodzka. Ten zasłużony działacz i trener przez wiele lat rozwijał zimowy sport na Dolnym Śląsku.

Dziś jego dzieło kontynuuje syn – Artur Bodzek, który wraz z uczniowskim klubem „Pod Stróżą” Miszkowice odnosi sporo sukcesów na arenie krajowej. Nad całością czuwa również człowiek, który całe życie poświęcił dla lokalnego sportu zimowego – Zenon Król. To właśnie oni przed siedemnastu laty zapoczątkowali trwającą do dziś ideę Memoriału. Do Opawy rokrocznie przybywają biegacze z całej Polski. Zawody mają status Mistrzostw Polski Amatorów a biegi odbywają się w pięciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Wyróżnikiem zawodów jest również klasyfikacja rodzinna, której zwycięzcom również przyznawane są nagrody.

To, czym bieg wyróżnia się spośród innych, a co podkreślają narciarze biorący w nim udział, jest panująca, rodzinna wręcz atmosfera. – Gmina Lubawka czeka na biegaczy, mamy nadzieję, że ich grono w tym roku będzie jeszcze liczniejsze, a my będziemy mogli cieszyć się udanym, sportowym wydarzeniem – mówi Sławomir Sławiński, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce, który jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

Opawskie trasy narciarstwa biegowego to jeden z wielu obiektów zimowych, znajdujących się w Gminie Lubawka. Poza nimi, znaleźć tu można stok narciarski czy też największą, naturalną skocznię w Sudetach, o punkcie konstrukcyjnym zlokalizowanym na 85 metrze. Jest więc to region przyjazny sportowcom zimowym, którzy – przy sprzyjających warunkach – na pewno nie będą się w nim nudzić. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na sobotę o godzinie 11:00. Wszystkie informacje o wynikach i przebiegu wydarzenia znajdziecie na stronie Sportsinwinter.pl.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: