Cykl Sommerhoppuke 2014 dla Rune Velty!

Norwescy skoczkowie oficjalnie rozpoczęli letni sezon skoków narciarskich tradycyjnym cyklem Konica Minolta Sommerhoppuke (20-22.06.2014). Składał się on z trzech konkursów: Drammen, Oslo i Lillehammer.

W pierwszym piątkowym konkursie na K 74 w Drammen zwyciężył Philip Sjoeen ( 75m i 82m) uzyskując notę 242,2 pkt. Tuż za nim uplasował się Rune Velta ( 74m i 78m) z notą 235,2 pkt. Miejsce na podium znalazło się także dla Toma Hilde ( 74m i 75m; 226,6 pkt).

W sobotę na Midtstuebakken w Oslo wygraną zapewnił sobie Anders Fannemel lądując na 107,5m oraz 103m ( 277,1pkt). Z dobrej strony pokazał się także zwycięzca dnia poprzedniego Philip Sjoeen zajmując drugie miejsce ( 100,5m i 104m; 269,9pkt). Trzecie miejsce zajął Rune Velta z łączną notą 269,4pkt (101m i 103,5m).

Finałowe zawody z cyklu Sommerhoppuke odbyły się na skoczni Lysgardsbakken w Lillehammer, których zwycięzcą został Anders Bardal ( 131,5m i 133,5m; 266,7pkt). Drugie miejsce zajął Rune Velta ( 130m i 133m; 262,6pkt). Ostatnie miejsce na podium przypadło dla dobrze spisującego się na początku lata Philipa Sjoen (128m i 130m; 252,1pkt).

W całym cyklu zwyciężył Rune Velta (767,2pkt), drugie miejsce zajął młodziutki Philip Sjoen przegrywając ze swoim kolegą tylko o 3 punkty! Trzecie miejsce zajął Anders Bardal uzyskując łączną notę 747,3pkt.

W rywalizacji pań startowały tylko 3 zawodniczki, zdecydowanie najlepsza była Line Jahr, która wygrała dwa pierwsze konkursy a także triumfowała w całym cyklu z przewagą aż 81,4pkt!  Tuż za nią uplasowała się Maren Lundby ( 542,5 pkt).  Trzecie miejsce zajęła Gyda Enger ( 480,1 pkt).