City-Biathlon: Podium Moniki Hojnisz w Wiesbaden

17:30, 11.08.2019 Daniel Topczewski

Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w zawodach pokazowych City-Biathlon rozgrywanych w niemieckim mieście Wiesbaden. W tej niezwykle mocno obsadzonej prestiżowej imprezie Polka przegrała jedynie z Włoszką Lisą Vitozzi.

Zawody City-Biathlon mogły się pochwalić w tym sezonie świetną obsadą. Oprócz wspomnianych wcześniej Lisy Vitozzi i Moniki Hojnisz, na ulicach Wiesbaden wystartowały także Dorothea Wierer, Anastazja Kuzmina, Franziska Preuss, Franziska Hildebrand oraz Jekaterina Jurłowa-Percht. W Niemczech pojawiło się zatem aż pięć biathlonistek z czołowej dziesiątki Pucharu Świata sezonu 2018/2019.

Rywalizację wygrała Lisa Vitozzi, która dobrze spisywała się na strzelnicy i pokonywała wyznaczoną trasę w równym tempie. Włoszka nie pokonywała dziś ani jednej rundy karnej i dobierała tylko pięć pocisków, co przełożyło się na dużą przewagę nad rywalkami. Drugie miejsce zajęła Monika Hojnisz (0 rund karnych i 8 dobierań), przegrywając z reprezentantką Italii o niewiele ponad pięćdziesiąt sekund. Na trzeciej pozycji finiszowała Dorothea Wierer (1 runda karna i 5 dobierań). Strata triumfatorki biathlonowego Pucharu Świata do zwyciężczyni wyniosła minutę i 17 sekund.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano Jekaterinę Jurłową-Percht, piąta była Franziska Hildebrand, szósta Anastazja Kuzmina, a siódma Franziska Preuss. W zawodach nie wystartowała Marte Olsbu Roeiseland, która początkowo była na liście startowej.

W Wiesbaden wystartowali też biathloniści. Zawody wygrał Tarjei Boe, drugie miejsce zajął jego brat Johannes Thingnes (+29,8 sek), a trzeci był Francuz Quentin Fillon-Maillet (+1:02,1 min).

Źródło: sports.ru/informacja własna