Christina Geiger mistrzynią Niemiec w slalomie

21:41, 08.04.2017 Marek Cielec

Dwa tygodnie temu w niemieckim Bischofswiesen odwołano dwie konkurencje techniczne Mistrzostw Niemiec w narciarstwie alpejskim: slalom kobiet i slalom gigant mężczyzn. Nie porzucono jednak całkowicie starań o wyłonienie mistrzów Niemiec w tych konkurencjach, a zawody przeniesiono na późniejszy termin do austriackiego Kitzbühel. Dziś odbyła się rywalizacja w pierwszej z odwołanych konkurencji - slalomie kobiet, który wygrała Christina Geiger.

Główną rywalką do złotego medalu dla Christiny Geiger była Lena Dürr. Po pierwszym przejeździe wyżej była Geiger - zajmowała ona drugą pozycję, ale Lena Dürr była tuż za nią na pozycji trzeciej. Na prowadzeniu w zawodach znajdowała się Czeszka Martina Dubovská. Geiger traciła do niej 0,14 sek., a Dürr 0,34 sek. Na czwartym miejscu sklasyfikowana była Holenderka Adriana Jelinkova (+0,53 sek.), a na piątym trzecia z Niemek Marina Wallner (+0,79 sek.). Kolejność pierwszych trzech Niemek dokładnie odpowiadała kolejności w jakiej zostały one sklasyfikowane w Pucharze Świata 2016/2017. Następne zawodniczki miały już stratę sporo ponad 1 sekundę do Dubovskiej. Szóste i siódme miejsce zajmowały Austriaczki Julia Grünwald (+1,42 sek.) i Hannah Köck (+1,43 sek.). Ósma była Marlene Schmotz (+1,73 sek.), dziewiąta Susanne Weinbuchner, a dziesiąta Chorwatka Leona Popović.

W drugim przejeździe Geiger była już najszybsza. Niewielka strata do Dubovskiej została nadrobiona i zrobiło się 0,07 sek. przewagi dla Niemki. Lena Dürr miała dziś duże szanse na medal, ale nie ukończyła drugiego przejazdu i została z niczym. Srebro trafiło do Mariny Wallner, która przegrała z Geiger o 1,26 sek. W ogólnej klasyfikacji zawodów Wallner była czwarta, a przed nią znalazła się jeszcze Jelinkova (+1,17 sek.). Trzecia z niemieckich medalistek to Susanne Weinbuchner sklasyfikowana na miejscu siódmym (+2,31 sek.). Pomiędzy Wallner a Weinbuchner zmieściły się jeszcze Julia Grünwald (+1,54 sek.) na miejscu piątym i Hannah Köck (+1,62 sek.) na miejscu szóstym. Ósma była Niemka Anne Kissling (+3,44 sek.), dziewiąta Leona Popović (+3,65 sek.), a dziesiąta Austriaczka Melanie Niederdorfer (+4,04 sek.).

Pełne wyniki slalomu kobiet

Panowie dziś w Kitzbühel mogli startować w slalomie w zawodach FIS, natomiast jutro będą mieć miejsce zawody o Mistrzostwo Niemiec w slalomie gigancie mężczyzn.