Charlotte Kalla rezygnuje ze zgrupowania w Sapporo, Szwedka będzie trenować w Seiser Alm

fot: Irek Trawka

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, Charlotte Kalla, zrezygnowała ze zgrupowania szwedzkiej kadry, które odbędzie się w japońskim Sapporo tuż przed igrzyskami olimpijskimi. Szwedka woli bowiem realizować indywidualny plan przygotowań.

Charlotte Kalla po raz drugi z rzędu przygotowuje się do sezonu poza główną kadrą Szwecji. Dwukrotna mistrzyni olimpijska obecnie realizuje specjalnie opracowany plan indywidualnych treningów, który ma przynieść medale na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. 30-letnia biegaczka, aby wypracować jak najlepszą formę na najważniejszą imprezę czterolecia, zamierza zrezygnować z kilku weekendów Pucharu Świata i poświęcić się treningom na wysokościach. Kalla nie pojawi się zatem w Seefeld, gdzie odbędzie się próba generalna przed Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019. Zaraz po zawodach w Planicy (20-21 stycznia) Szwedka wyjedzie na dwutygodniowe wysokogórskie zgrupowanie do Seiser Alm.

Urodzona w Tärendö biegaczka zamierza we Włoszech przygotowywać się do zmiany strefy czasowej, aby bez problemu wylecieć do Azji. Szwedka zamierza pojawić się w Korei Południowej niespełna tydzień przed pierwszym biegiem indywidualnym. – Przez ostatnie osiem lat Charlotte trenowała na wysokościach i ta metoda zawsze działała. Ona nie chce rezygnować z tego schematu – mówi Magnus Ingesson.

Charlotte Kalla opuści także obóz przygotowawczy w Sapporo, na którym nie zabraknie czołowych postaci reprezentacji Szwecji. Stina Nilsson czy Marcus Hellner wyjadą na Bliski Wschód nieco wcześniej, aby dostosować się do panujących w Azji warunków i do tamtejszej strefy czasowej. Kalla ma inny plan, ale trener reprezentacji Trzech Koron Rikard Grip nie widzi w tym problemu. – Wszyscy biegacze mają swój indywidualny plan na nadchodzący sezon – komentuje szwedzki szkoleniowiec.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.