Charlotte Kalla rezygnuje z Tour de Ski

fot. Irek Trawka

Charlotte Kalla nie wystartuje w Tour de Ski 2018/2019. Szwedzka biegaczka woli się skoncentrować na przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu, jaką będą mistrzostwa świata w austriackim Seefeld.

Kilka miesięcy temu w szwedzkich mediach pojawiła się informacja, że Charlotte Kalla prawdopodobnie nie wystartuje w nadchodzącej edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski. Szwedka tłumaczyła wówczas, że dla niej najważniejsze będą mistrzostwa świata w Seefeld, które rozpoczną się 19 lutego 2019 roku. Szwedka nie miała jednak stuprocentowej pewności co do tego czy zrezygnuje z Touru. Teraz zostało to oficjalnie potwierdzone.

– Ten czas wolę spożytkować na treningi, które lepiej przygotują mnie do mistrzostw świata – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. – Najważniejszy będzie dla mnie bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym – mówi Kalla.

Charlotte Kalla po raz drugi z rzędu, a siódmy w karierze podjęła decyzję o rezygnacji z Tour de Ski. Z reguły wychodziło jej to na dobre, jak choćby w sezonie 2014/2015 (trzy medale w Falun) czy 2017/2018 (cztery medale olimpijskie w Pjongczang). Szwedka zainauguruje sezon w Bruksvallarnie, a potem wybierze się na pierwsze zawody Pucharu Świata, które już tradycyjnie odbędą się w fińskiej Ruce niedaleko Kuusamo.

Źródło: hd.se

Daniel Topczewski

Szef działu biegów narciarskich i biathlonu at Sportsinwinter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.