Charlotte Kalla ponownie opuści Tour de Ski? „Potrzebuję więcej czasu na treningi”

fot. Anna Felska

Charlotte Kalla w przyszłym sezonie prawdopodobnie nie wystartuje w Tour de Ski. Szwedka zamierza w pełni skoncentrować się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Seefeld, które będą imprezą docelową dla czołowych biegaczek.

Charlotte Kalla przebywa obecnie razem z resztą kadry narodowej w norweskim Sognefjell, gdzie odbywa się pierwszy obóz przygotowawczy Trzech Koron. Szwedka znalazła jednak chwilę czasu, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy rodzimego dziennika Expressen, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o jej planach na przyszły sezon.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w rozmowie z Expressen przyznała, że zamierza powtórzyć scenariusz z zeszłego roku, kiedy to opuściła Tour de Ski na rzecz lepszych przygotowań do imprezy docelowej, czyli igrzysk olimpijskich w Pjongczang. – Dla mnie najważniejsze będą mistrzostwa świata i dlatego potrzebuję więcej czasu na treningi, aby prezentować jak najlepszą formę podczas mistrzostw – mówi Kalla. – Tour de Ski to świetna impreza, ale jest dla nas zbyt wyczerpująca – dodaje Szwedka.

Źródło: Expressen

Jedna myśl na temat “Charlotte Kalla ponownie opuści Tour de Ski? „Potrzebuję więcej czasu na treningi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.