Charlotte Kalla jak norweska mistrzyni. „Jej muskulatura jest w klasie Bjoergen”

fot. Anna Felska

Charlotte Kalla przygotowuje formę do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu zimowego w biegach narciarskich. Na swoim Instagramie Szwedka opublikowała filmik z treningu i wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów, które są pod wrażeniem jej muskulatury.

Charlotte Kalla od wielu lat należy do ścisłej światowej czołówki biegaczek narciarskich. Z ostatnich mistrzostw świata przywiozła trzy medale, a z igrzysk olimpijskich aż cztery krążki (złoty i trzy srebrne). Szwedka imponuje nie tylko siłą psychiczną, ale także przygotowaniem fizycznym, które daje jej możliwości walki na finiszowych metrach o najważniejsze cele. W okresie przygotowawczym do zbliżającego się sezonu zimowego Kalla również nie próżnuje. 31-latka jest w wyśmienitej formie czym nie omieszkała się podzielić ze swoimi fanami w mediach społecznościowych. Spore wrażenie zrobiła zwłaszcza jej muskulatura.

– Jej ciało i muskulatura jest prawie w klasie Marit Bjoergen – czytamy w Iltalehti. Fińska gazeta nazywa także ciało Kalli „super ciałem”.

W ostatnich latach pomocą służył Kalli Stefan Thomson, który w rozmowie ze szwedzkimi mediami przyznał, że lato było bardzo owocne dla biegaczki. – Wszystko szło zgodnie z planem. Cały czas szukamy nowych sposobów, ale jednocześnie uważamy, że w ciągu ostatnich lat opracowaliśmy odpowiednie plany treningowe. Wszystko było świadomą pracą i teraz otrzymujemy tego wyniki – mówi Thomson. – Trening siłowy nadal stanowi niewielką część treningu biegacza narciarskiego i jeśli wykonujesz go poprawnie to nie widzę żadnego ryzyka – dodaje.

Źródło: expressen.se

Daniel Topczewski

Szef działu biegów narciarskich i biathlonu at Sportsinwinter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.