BlinkFestivalen 2019: Podsumowanie ostatniego dnia zawodów

21:32, 03.08.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 21:33, 03.08.2019

fot: FB Izabeli Marcisz

Tegoroczna edycja nartorolkowej imprezy rozgrywanej na terenie Norwegii, BlinkFestivalen, dobiegła końca. Ostatnimi konkurencjami imprezy były sprinty kobiet i mężczyzn oraz supersprinty z udziałem biathlonistów. Na początku dnia rywalizowali natomiast juniorzy, a bardzo dobrym rezultatem popisała się Izabela Marcisz.

W przypadku sprintu kobiet nie zawiodły zawodniczki, które z powodzeniem mogłyby powalczyć o czołowe lokaty w zimowym Pucharze Świata. Zwyciężyła Słowenka Anamarija Lampič, na ostatnich metrach wyprzedzając utytułowaną reprezentantkę gospodarzy, Maiken Caspersen Fallę i swoją rodaczkę, Katję Visnar. W ćwierćfinale ujrzeliśmy jedną Polkę. Weronika Kaleta zajęła w nim szóste miejsce i nie awansowała do dalszej fazy zawodów. Sprint mężczyzn padł łupem Włocha Federico Pellegrino. Tuż za nim metę finału osiągnął Brytyjczyk James Clugnet, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Siergiej Ustiugow.

wyniki: kobiety mężczyźni

Finał biathlonowego supersprintu kobiet, czyli biegu na dystansie 2,4 kilometra z dwoma strzelaniami, obfitował w znane nazwiska. Z nietypową konkurencją najlepiej poradziła sobie Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, która na finiszu pokonała Szwedkę Hannę Oeberg i wracającą po kontuzji Tiril Eckhoff. W finale startowały też m.in. Dorothea Wierer, Kaisa Mäkäräinen czy Anastassia Kuzmina. Bieg mężczyzn to kolejne zwycięstwo reprezentanta kraju fiordów - Lars Hegle Birkeland o pięć sekund pokonał rodaka, Vetle Sjåstada Christiansena. Na podium stanęła też legenda zimowego dwuboju, Martin Fourcade.

W zawodach juniorskich, podzielonych na kilka kategorii wiekowych, dobrze pobiegła dziś Izabela Marcisz. Mimo że sprint nie jest jej koronną konkurencją, udało jej się zająć czwarte miejsce w biegu przeznaczonym dla roczników 2000-2001. Do zwyciężczyni, Norweżki Kristin Austgulen Fosnæs, straciła tylko 2,5 sekundy.