BlinkFestivalen 2019: Biegi masowe dla Hanny Oeberg i Johannesa Boe

20:22, 02.08.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 20:25, 02.08.2019

Dzisiaj w ramach norweskiego BlinkFestivalen zostały rozegrane biegi masowe biathlonistów. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Hanna Oeberg, a wśród mężczyzn triumfował Johannes Boe.

Kolejnymi zawodami, które odbyły się w ramach BlinkFestivalen, były biegi masowe biathlonistów. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Szwecji Hanna Oeberg. 23-latka trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Mona Brorsson, która musiała pokonać dodatkowe dwie karne rundy. Srebrna medalistka mistrzostw świata straciła do mistrzyni olimpijskiej 7,4 sekundy. Na trzeciej i czwartej lokacie uplasowały się Norweżki - Marta Olsbu Roiseland (4 karne rundy i 7,7 s straty do najlepszej) oraz Tiril Eckhoff ( 4 pudła i 8,1 s straty). Piątkę zamknęła druga biathlonistka ubiegłego sezonu Lisa Vitozzi. Włoszka zaliczyła sześć karnych rund i straciła 8,3 sekundy. Na kolejnych lokatach zostały sklasyfikowane odpowiednio Linn Persson (2 karne rundy), Ragnhild Femsteinevik (5 pudeł), triumfatorka klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019 Dorothea Wierer (6), Ingrid Landmark Tandrevold (3), Kaisa Makarainen (5), Marketa Davidova (9) oraz Ananastazja Kuzmina, która zakończyła karierę (9).

wyniki biegu masowego biathlonistek

Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja mężczyzn. Najlepszy okazał się dominator poprzedniego sezonu Johannes Boe. Norweski zawodnik dwukrotnie musiał pokonać rundę karną. Blisko Boe bieg masowy ukończył z trzema pudłami i stratą 1,4 sekundy francuski mistrz Martin Fourcade. Na podium zawody ukończył także drugi z Francuzów Emilien Jaquelin (3 karne rundy, strata 5,6 s do zwycięzcy). Tuż za najlepszą trójką został sklasyfikowany kolejny francuski biathlonista Simon Desthieux z pięcioma pudłami (+11,5). Piąty był Sivert Guttorm (3 pudła), szósty Fabien Claude (7), siódmy Quentin Fillon Maillet (5), ósmy Tarjei Boe (4), dziewiąty Torstein Stenersen (5), dziesiąty Erlend Bjoentegaard (6), jedenasty Dominik Windisch (6), a dwunasty Aleksander Andersen (5).