BlinkFestival 2017: Bjorgen i Ustiugow zwyciężyli w biegach ze startu wspólnego

20:38, 28.07.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 20:52, 28.07.2017

fot: fasterskier.com

Jednym z głównych punktów trzeciego dnia Blinkfestivalen były biegi nartorolkowe ze startu wspólnego. Panie miały do pokonania 10 km, natomiast panowie 15 km. Wśród kobiet najlepsza okazała się być reprezentantka gospodarzy Marit Bjørgen, zaś w rywalizacji mężczyzn wygrał Siergiej Ustriugow.

Bjørgen pokazała, że przed sezonem olimpijskim jest w świetnej formie. Najbliżej pokonania norweskiej multimedalistki MŚ i IO była wczorajsza triumfatorka Charlotte Kalla. Ostatecznie to Bjørgen wygrała z przewagą 0,6 sek. Jako trzecia na metę przybiegła Maiken Caspersen Falla (+8,3 sek.), która przyprowadziła większą grupę składającą się z 9 zawodniczek. Kolejne miejsca za podium zajęły Norweżki Ragnhild Haga, Barbro Kvale i Kathrine Rolsted Harsem.

Pełne wyniki biegu kobiet

Jak to zazwyczaj bywa, zmagania panów były bardziej wyrównane. W sprinterskim finiszu bezkonkurencyjny był Rosjanin Siergiej Ustriugow, który zdobył przewagę ponad 2 sekund nad kolejnym zawodnikiem. Drugie miejsce zajął Norweg Bjørnestad Sindre Skar, a trzeci był Szwed Teodor Peterson. Na pozycji czwartej linię mety przekroczył Francuz Samuel Rege Gianiasso, na piątym miejscu sklasyfikowano Norwega Hansa Christena Holunda, a na szóstym Mattiego Heikinena z Finlandii. Reprezentant Polski Maciej Staręga zajął 28. miejsce ze stratą 1:17,2. W prologu, który stanowił kwalifikacje do późniejszego biegu ze startu wspólnego Polak zajął 4. miejsce.

Pełne wyniki biegu mężczyzn

W sobotę odbędą się biegi sprinterskie. To rywalizacja, w której Maciej Staręga powinien mieć największe szanse na dobry rezultat.