Bez nowych konkurencji saneczkarskich na igrzyskach

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

Wczoraj Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił listę siedmiu nowych konkurencji olimpijskich. Wśród nich nie znalazła się żadna konkurencja saneczkarska.

Do programu igrzysk olimpijskich dodano mieszane zawody w snowboardcrosie, short tracku, skokach narciarskich i skokach akrobatycznych. Odbędą się również zmagania w monobobach kobiet i big air w narciarstwie dowolnym. Więcej o nowych konkurencjach pisaliśmy W TYM ARTYKULE.

Wśród nowych dyscyplin nie ma żadnej saneczkarskiej. Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL) proponowało wprowadzenie do programu igrzysk saneczkarstwa na torze naturalnym, sprintu oraz dwójek kobiet. Jednak MKOl nie zatwierdził żadnej z tych konkurencji. Oprócz saneczkarskiej, nowej konkurencji nie wprowadziły tylko federacje biathlonu, hokeja na lodzie i curlingu. W Pekinie saneczkarze rywalizować będą w jedynkach, dwójkach mężczyzn i sztafecie.

źródło: FIL Luge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.