Bez Domraczewej w następnym sezonie

fot. sport.interia.pl
fot. sport.interia.pl

Przykre wieści docierają do nas z Białorusi. Najbliższy sezon zimowy odbędzie się bez udziału Darii Domraczewej, która tym samym nie obroni kryształowej kuli.

Domraczewa zachorowała na mononukleozę, ale pomału odzyskuje siły. Podkreśliła jednak, że o przerwie w startach myślała już pod koniec minionego sezonu. – Wszystko dobrze przemyślałam i przeanalizowałam i postanowiłam opuścić nadchodzący sezon – powiedziała. Białorusinka przyznała, iż zignorowała pierwotne sygnały organizmu i rozpoczęła przygotowania do zimy. Dopiero fakt pojawienia się choroby zmusił biathlonistkę do radykalnej decyzji o przerwie w rywalizacji.

Zdobywczyni kryształowej kuli z minionym sezonie przyznała, że z pewnością mogłaby rywalizować w nadchodzącej zimie, ale po konsultacjach ze specjalistami doszła do wniosku, że najlepszą decyzją będzie trochę odpuścić. Teraz ma więcej czasu dla najbliższych. Natomiast zimą poświęci się nie tylko treningom indywidualnym, ale także testowaniu nart. – Jestem pewna, że w następnym roku powrócę dodatkowo zmotywowana i silniejsza – powiedziała Domraczewa. Tego jej życzymy.

Źródło: Interia.pl / Biathlon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.