Anna Rupprecht mistrzynią Niemiec

18:14, 04.10.2016 Anna Felska

Wczoraj na skoczniach w Berchtesgaden odbyły się letnie mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich kobiet. Tytuł mistrzyni kraju wywalczyła Anna Rupprecht.

Zawodniczki rywalizowały na skoczni HS98 w Berchtesgaden. Anna Rupprecht, zawodniczka klubu SC Degenfeld w swoich skokach uzyskała 90 i 92,5 m i z notą 230 pkt została letnią mistrzynią Niemiec. Drugie miejsce zajęła najbardziej utytułowana z niemieckich zawodniczek, mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska - Carina Vogt, która po skokach na 85 i 92 m, straciła do zwyciężczyni 12 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Katharina Althaus, która wylądowała na 86,5 i 89 m.

Na skoczni HS 64 odbyła się również rywalizacji juniorek. Najlepszą z nich okazała się Gianina Ernst, która po skokach na 59 i 64 m zdobyła złoty medal. Drugie miejsce należało do Luisy Goerlich (57,5 i 61 m). Brązowy medal wywalczyła Pauline Hessler  (58,5 i 63 m).

Pełne wyniki mistrzostw Niemiec w skokach narciarskich kobiet dostępne są tutaj.

źródło: fis-ski.com / deutscherskiverband.de