Andreas Wellinger wygrywa walkę o tytuł Mistrza Niemiec

22:58, 04.10.2017 Anna Felska

Zaraz po zakończeniu zawodów LGP w Niemczech odbyła się walka o tytuł mistrzowski tego kraju. Najlepszy okazał się wracający do rywalizacji po kontuzji - Andreas Wellinger.

Dziś wieczorem skoczkowie pochodzący z Niemiec wzięli udział w Mistrzostwach Niemiec, które miały miejsce w Oberwiesenthal. W tym roku Mistrzem Niemiec został Andreas Wellinger, który dopiero kilka dni temu wrócił do zawodów po pauzie związanej z kontuzją kolana. Dwukrotny Wicemistrz Świata z Lahti skoczył 105.5 oraz 106.5 metra, co dało mu w sumie 278.5 punktów. Druga lokata w Oberwiesenthal należała do Karla Geigera, który wylądował na 102 metrze, a w serii finałowej na 99.5 metrze. Geiger do Wellingera stracił aż 23 "oczek". Na trzecim miejscu niespodziewanie znalazł się Fabian Seidl. Skoczek reprezentujący klub SC Auerbach uzyskał 98.5, a potem 100.5 metra i zdobył 247.5 punktów. Markus Eisenbichler został sklasyfikowany na lokacie 5, Richard Freitag uplasował się na pozycji 7, a Andreas Wank ostatecznie był 8.

Również tego samego dnia odbyły się Mistrzostwa Niemiec Juniorów. Tutaj triumfował Luca Roth, który za dwa skoki uzyskał 216 punktów. Drugą lokatę zajął Constantin Schmid, a trzeci był Cedric Weigel.

Źródło: skispringen.com