Andreas Wank zakończył sportową karierę. Znajdzie się w sztabie Stefana Horngachera

Niemiecki skoczek narciarski Andreas Wank zdecydował się zakończyć sportową karierę. 31-latek poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz ma dołączyć do sztabu szkoleniowego Stefana Horngachera, choć ostatni skok odda jeszcze w tym miesiącu, towarzysząc zawodom Letniego Grand Prix w Hinterzarten. 

Ostatni skok niemiecki zawodnik odda przy okazji zawodów Letniego Grand Prix w Hinterzarten, choć nie startując w samych konkursach. SC Hinterzarten to klub, którego barwy reprezentował 31-latek. Teraz ma za zadanie przygotować się do nowej roli – członka sztabu szkoleniowego reprezentacji Niemiec.

– To dla mnie trudna decyzja, bo moim celem było kontynuowanie kariery, by pojechać na igrzyska olimpijskie, ale nowe wyzwanie i chęć pomocy zespołowi zwyciężyła. Teraz wzmocnię sztab szkoleniowy Stefana Horngachera, starając się jak najbardziej go wspomóc – napisał skoczek na Instagramie. – Nie osiągnąłem wszystkiego w świecie skoków, ale są pewne chwile, które zapamiętam na zawsze. Jednak moja kariera obfitowała w zarówno ciężkie, jak i wspaniałe momenty. Teraz chciałbym przekuć to na wsparcie dla naszej świetnej drużyny.

Wank ma na swoim koncie 2 miejsca na podium Pucharu Świata, będąc 2 i 3 w 2010 i 2013 roku w Sapporo. Do tego był w złotej drużynie Niemców na igrzyskach olimpijskich w Soczi, a do świata skoków narciarskich wchodził zdobywając indywidualne i drużynowe złoto mistrzostw świata juniorów w Zakopanem.

Źródło: instagram.com/andreaswank_official / informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: