Analiza klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sportach saneczkowych

21:02, 09.01.2018 Kamil Karczmarek

Za nami kolejne zawody Pucharu Świata w sportach saneczkowych. Rywalizacja w saneczkarstwie rozegrana została w Konigssee, a w skeletonie i w bobslejach w Altenbergu. Przekonajmy się, jakie zmiany nastąpiły w klasyfikacjach generalnych.

Puchar Świata w saneczkarstwie

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski z powodu kontuzji tego pierwszego nie wystartowali w zawodach głównych w Konigssee. Polska dwójka spadła na 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzą Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy pomimo porażki z Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem mają dużo przewagę.

Klasyfikacja generalna PŚ - dwójki

W Konigssee Ewa Kuls-Kusyk osiągnęła swój najlepszy wynik w sezonie. Polska saneczkarka z dorobkiem 100 punktów zajmuje 22. miejsce. Natalia Wojtuściszyn z dorobkiem 97 punktów jest na 25. pozycji. Na prowadzeniu umocniła się zwyciężczyni zmagań w Konigssee Natalie Geisenberger.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki kobiet

Słaby występ Felixa Locha nie spowodował zmiany na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niemiec prowadzi z przewagą 42 punktów nad Wolfgangiem Kindlem. Austriak wygrał zawody w Konigssee. Po poprzedniej rundzie Maciej Kurowski zajmuje 28. miejsce, a Mateusz Sochowicz 32.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki mężczyzn

Puchar Świata w bobslejach

Życiowy sukces dwójki Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski spowodował spory awans w Pucharze Świata. Polski pilot awansował na 23. miejsce w generalce. Na czele klasyfikacji umocnił się Justin Kripps. Kanadyjski pliot razem z kanadyjskim rozpychającym polskiego pochodzenia Alexem Kopaczem wygrał zawody w Altenbergu.

Mateusz Luty zaliczył także awans w klasyfikacji czwórek. Po zajęciu 18. miejsca w ostatnich zawodach Polak plasuje się na 26. pozycji w klasyfikacji łącznej. Na czele klasyfikacji Nico Walther po zwycięstwie w Altenbergu poważnie zbliżył się do Johannessa Lochnera. Lider Pucharu Świata zajął 5. miejsce.

W Pucharze Świata kobiet liderką jest Kaille Humphries. Reprezentantka Kanady wygrała w Altenbergu i powiększyła swoją przewagę. Na drugie miejsce w generalce awansowała Jamie Greubel Poser, wyprzedzając Elanę Meyers Taylor.

W skeletonie w Altenbergu triumfowali liderzy Pucharu Świata. U kobiet prowadzi Jacqueline Loelling przed Elizabeth Vathje i Tiną Hermann. Wśród mężczyzn Sungbin Yun wyprzedza braci Martinsa i Tomassa Dukursa.