Analiza klasyfikacji generalnej PŚ w sportach saneczkarskich

20:23, 27.11.2018 Kamil Karczmarek

Ze sportów saneczkarskich jako pierwszy zainaugurowany został Puchar Świata w saneczkarstwie. Pierwsze zawody rozegrano w austriackim Igls. Można się dziwić, ale to już 1/6 nowego sezonu.

W zawodach kobiet dwukrotnie wygrała Natalie Geisenberger. Być może Niemka nie odda już prowadzenia w Pucharze Świata do końca sezonu i zdobędzie kolejną Kryształową Kulę. Dla Julii Taubitz był to najważniejszy weekend w karierze. Reprezentantka Niemiec dwukrotnie zajęła drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej Taubitz ma już 30 punktów straty do Geisenberger. Trzecia jest kolejna Niemka, Dajana Eitberger. Po dwóch zawodach różnice są nieduże. Miejsca Polek odpowiadają pozycjom zajętym w sobotnich zawodach. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 24. miejsce, a Natalia Wojtuściszyn jest 25.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki kobiet

W zawodach jedynek mężczyzn spektakularnym awansem popisał się Wolfgang Kindl. Austriak w drugim ślizgu awansował z 18. na 3. miejsce. Reprezentant gospodarzy niedługo później triumfował w sprincie. Dziesięć punktów straty do Kindla ma Johannes Ludwig, który wygrał główne zawody. Mateusz Sochowicz w zawodach w Igls był 25., a Maciej Kurowski uplasował się na 26. pozycji.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki mężczyzn

Thomas Steu/Lorenz Koller po raz pierwszy w karierze stanęli na podium Pucharu Świata i od razu dwukrotnie wygrali. Tym samym młodzi Austriacy są liderami klasyfikacji łącznej. Władysław Jużakow/Jurij Prokorow są na drugim miejscu, a trzecią pozycję zajmują Toni Eggert/Sascha Benecken. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski w zawodach głównych zajęli 8. miejsce. Dzień później Polacy po 10. pozycji w sprincie utrzymali lokatę w Pucharze Świata.