Analiza klasyfikacji generalnej po 3 rundach Pucharu Świata w saneczkarstwie

16:55, 04.12.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 18:30, 04.12.2017

Reprezentanci Niemiec znajdują się czele klasyfikacji jedynek kobiet i mężczyzn oraz dwójek Puchar Świata w saneczkarstwie po trzech weekendach.

Natalie Geisenberger jest na najlepszej drodze do wygrania szósty raz z rzędu klasyfikacji generalnej jedynek Pucharu Świata w saneczkarstwie. Niemka dokonałaby tego jako pierwsza zawodniczka w historii. Do tego celu przybliżyło ją kolejne zwycięstwo, jakie odniosła w Altenbergu. W tym sezonie ma na koncie trzy wiktorie i jedno trzecie miejsce w sprincie. Za jej plecami są aż jej trzy rodaczki. Tatjana Huefner ma 300 punktów i traci do liderki dokładnie 70. Trzecia jest Dajana Eitberger ze stratą 142 pkt., a czwarta Julia Taubitz, która traci już 155 pkt. Najlepszą spoza Niemiec w klasyfikacji generalnej jest Amerykanka Emily Sweeney z liczbą 204 punktów. Ewa Kuls-Kusyk za zajęcie 27. miejsca zdobyła 14 punktów i w klasyfikacji generalnej utrzymała 24. lokatę. Natalia Wojtuściszyn w ostatnich zawodach była 20., za co dopisano jej 21 punktów i plasuje się tuż za Ewą Kuls-Kusyk.

Pełna klasyfikacja

W rywalizacji mężczyzn na prowadzenie przed tygodniem wskoczył Felix Loch i po Altenbergu umocnił się na tej pozycji. Niemiecki saneczkarz w Winterbergu był drugi w zawodach głównych i wygrał sprint, a teraz znów był najlepszy w zmaganiach jedynek. Na koncie Niemca widnieje teraz 355 oczek. Jego przewaga zwiększyła się nad Siemonem Pawliczenką do 99 punktów. Rosjanin zajął w Altenbergu dopiero 25. miejsce. Trzeci jest Wolfgang Kindl z Austrii, który traci do liderującego reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów 118 pkt. Maciej Kurowski ma 45 pkt. i jest w klasyfikacji dwudziesty szósty, a Mateusz Sochowicz trzydziesty trzeci (27 pkt).

W klasyfikacji dwójek po tym weekendzie na czele widnieją już tylko niemieckie flagi. Toni Eggert/Sascha Benecken po zwycięstwie w Altenbergu umocnili się na prowadzeniu i mają już 70 punktów przewagi nad dwójką Tobias Wendl/Tobias Arlt. Ci ostatni znaleźli się na czwartym miejscu w sobotnich zmaganiach. Z trzeciej pozycji w Pucharze Świata spadli Ludwig Rieder/Patrick Rastner. Włosi zajęli dopiero trzynaste miejsce, za co otrzymali zaledwie 30 punktów. Skorzystali z tego Robin Geueke i David Gamm, którzy zajęli drugie miejsce i przesunęli się na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski spadli o jedną pozycję względem ostatniego weekendu i plasują się na 13. miejscu. Artur Petyniak/Adam Wanielista utrzymali 30. pozycję.

Źródło: informacja własna/fil-luge.org