Analiza klasyfikacji generalnej po 1 rundzie Pucharu Świata w saneczkarstwie

20:28, 20.11.2017 Kamil Karczmarek

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

Za nami inauguracja sezonu w Igls, więc klasyfikacja generalna wygląda identycznie jak wyniki zmagań w Austrii. Kto prowadzi? Na jakich miejscach znajdują się Polacy?

Zawody kobiet na torze w Igls zdominowały Niemki. Na podium stanęły Natalie Geisenberger, Dajana Eitberger i Tatjana Huefner. Niemieckie saneczkarki będą bronić czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej podczas rywalizacji na torach w ich ojczyźnie. Podczas inauguracji sezonu Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn nie przebrnęły eliminacji. W klasyfikacji Pucharu Świata Kuls-Kusyk z dorobkiem 12 punktów jest 29., a Wojtuściszyn z dorobkiem 9 punktów jest 32.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki kobiet

Niemieccy zawodnicy dobrze radzili sobie także w zawodach dwójek. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken, a trzecie miejsce zajęli Tobias Wendl/Tobias Arlt. Niemieckie duety rozdzielili Włosi Ludwig Rieder/Patrick Rastner. Saneczkarze z Italii osiągnęli najlepszy wynik w karierze i ciekawe jak długo utrzymają miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski po przeciętnym starcie w Igls są na 16. miejscu. Artur Petyniak i Adam Wanielista z powodu dyskwalifikacji nie zdobyli żadnych punktów.

Klasyfikacja generalna PŚ - dwójki

Dzięki 32. miejscu Maciej Kurowski zdobył 9 punktów do Pucharu Świata. Mateusz Sochowicz z dorobkiem 2 punktów zajmuje 39. pozycję. Już na samym początku rywalizacji w czołówce klasyfikacji łącznej Pucharu Świata zagościli Siemion Pawliczenko, Wolfgang Kindl oraz Felix Loch. Po nieudanym starcie sezonu zwycięzca klasyfikacji w poprzednim sezonie Roman Rjepiłow ma już 70 punktów straty do lidera.