Amerykańscy kombinatorzy na sportowo świętowali Dzień Niepodległości

10:04, 10.07.2017 Kamil Karczmarek

W bazie amerykańskich kombinatorów norweskich w Steamboat Spring odbyły się letnie zawody najlepszych amerykańskich zawodników. Data 4 lipca nie była przypadkowa, gdyż jest to Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych.

Najpierw rozegrano serię skoków na obiekcie o HS 75 metrów. Wygrał Jasper Good po próbach na odległość 71,5 i 75 metrów. Drugie miejsce ze stratą 3 sekund zajmował Bryan Fletcher Na trzecim miejscu plasował się Adam Loomis, który miał 8 sekund straty.

Wyniki skoków we wszystkich kategoriach

Zawody ostatecznie wygrał Bryan Fletcher. Doświadczony kombinator w biegu pokonał o 2 sekundy Adama Loomisa i o 18 sekund Jaspera Gooda. W czołówce znaleźli się także inni zawodnicy z narodowej kadry Stanów Zjednoczonych Taylor Fletcher, Ben Berend i Stephen Schumann.

Wyniki zawodów we wszystkich kategoriach

W Steamboat Spring odbyły się także zawody na najdłuższy skok. Wygrał Ben Berend, który w finałowej rundzie skoczył 73,5 metra. Kolejne miejsca zajęli juniorzy Niklas Malacinski i Annika Belshaw.