Alpejskie MŚJ w Hafjell: wyniki treningów przed zjazdem i listy startowe

Photo credit: EivindNitter / Foter / CC BY-NC-SA

Do zakończenia Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w norweskim Hafjell pozostała tylko jedna konkurencja – zjazd. Już jutro zawodnicy powalczą o medale, a wczoraj i dziś mieli jeszcze okazję by podczas treningów zapoznać się dobrze z trasą – panie dwukrotnie, panowie tylko raz.

W środowym treningu kobiet zwyciężyła Norweżka Mina Fürst Holtmann. Drugie miejsce zajęła Greta Small z Australii (+0.57 s), a trzecie Kanadyjka Valerie Grenier (+0.62 s). W drugim treningu, który odbył się w czwartek najlepsza była Francuzka Estelle Alphand –córka Luci Alphanda, który ma w swoim dorobku triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z drugim czasem zameldowała się na mecie Niemka Ann Katrin Magg (+0.66 s). Trzeci w kolejności wynik uzyskała Włoszka Nicole Delago (+0.72 s). Reprezentantki Polski w tej konkurencji nie startują.

Pełne wyniki 1. treningu kobiet
Pełne wyniki 2. treningu kobiet

W treningu panów w najkrótszym czasie trasę zjazdu pokonali Henrik Røa (Norwegia) i Broderick Thompsen (Kanada). Stratę 0.07 s miał do nich Niemiec Christof Brandner i uplasował się on na trzeciej pozycji. Jedyny Polak – Paweł Babicki – zajął 58. miejsce (+3.72 s).

Pełne wyniki treningu mężczyzn

Pierwsza zawodniczka na trasę Kringleasen o długości 2650 m ruszy jutro o godzinie 10:00. Rywalizacja mężczyzn rozpocznie się godzinę później. Paweł Babicki pojedzie z numerem 45.