Alpejskie MŚJ w Davos: Kajsa Vickhoff Lie najlepsza w supergigancie, Łuczak 23., Krajewska nie ukończyła

11:42, 04.02.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 14:49, 04.02.2018

Reprezentantka Norwegii Kajsa Vickhoff Lie zwyciężyła w zawodach w super G podczas Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Davos. Dla 19-letniej Norweżki to drugi medal na tych mistrzostwach. Wczoraj zdobyła ona srebro za konkurencję drużynową. Jedyną sklasyfikowaną Polką była Magdalena Łuczak, która zajęła 23. miejsce. Daria Krajewska nie ukończyła przejazdu.

Kajsa Vickhoff Lie na pokonanie trasy supergiganta potrzebowała czasu 1:12,22. Najbliżej pokonania Norweżki była Austriaczka Franziska Gritsch. Jechała ona tuż po Kajsie Vickhoff Lie i uzyskała bardzo zbliżony rezultat, gorszy o zaledwie 0,05 sek. Żadna z jadących później czy wcześniej zawodniczek nie była w stanie zbliżyć się do wyników Lie i Gritsch. Na trzecim miejscu uplasowała się Szwajcarka Stephanie Jenal ze stratą 0,63 sek. do zwyciężczyni. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Amerykankę Patricię Mangan (+0,74 sek.). Pozostałe alpejki miały już ponad 1 sekundę straty do triumfatorki zawodów. Piąte miejsce zajęła Julia Scheib (+1,01 sek.), szóste Marte Monsen (+1,07 sek.), siódme Katrin Hirt-Stanggassinger (+1,27 sek.), a ósme Nicole Good (+1,50 sek.).

W supergigancie startowały dwie Polki: Daria Krajewska oraz Magdalena Łuczak. Krajewska niestety dość szybko wypadła z trasy omijając bramkę, natomiast Magdalena Łuczak dojechała do mety z czasem o 4,72 sek. gorszym od Kajsy Vickhoff Lie, co pozwoliło Polce zająć 23. miejsce wśród 28 zawodniczek, które ukończyły przejazd.