Alpejskie MŚJ w Åre: W zjeździe najlepszy Sam Morse, Habdas 55., Pyjas 65.

14:03, 08.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 14:09, 08.03.2017

Tak jak w rywalizacji kobiet, tak i u mężczyzn złoty medal za zjazd trafi do reprezentanta Stanów Zjednoczonych. W pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre zwyciężył Sam Morse. Piotr Habdas zajął 55. miejsce, a Paweł Pyjas 65.

Sam Morse wygrał z nico większą przewagą niż jego rodaczka Alice Merryweather. Alexander Prast, który zdobył srebrny medal stracił do Amerykanina 0,38 sek. Pół sekundy słabszy czas miał trzeci zawodnik - Raphael Haaser z Austrii. Miejsce czwarte zajął Kanadyjczyk James Crawford (+0,61 sek.), piąte Szwajcar Marco Gämperle (+0,67 sek.). Na pozycjach 6-8. znaleźli się reprezentanci Szwecji: Filip Platter, Zack Monsen i Olle Sundin. W czołowej dziesiątce zmieścili się także Słoweniec Ven Florjancić i Amerykanin River Radamus. W zawodach startowało dwóch Polaków: Piotr Habdas i Paweł Pyjas. Habdas został sklasyfikowany na 55. pozycji (+3,76 sek.), a Paweł Pyjas (+6,07 sek.) na 65.

W klasyfikacji zawodników U18, do której załapało się pięciu alpejczyków (jeden nie ukończył), Paweł Pyjas zajął 3. miejsce, pierwszy był Markus Nordgaard Fossland, a drugi Jacob Schramm.