Alpejskie MŚJ w Åre: Maximilian Lahnsteiner najszybszy na poniedziałkowym treningu zjazdu

13:57, 06.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 14:11, 08.03.2017

Dość nieoczekiwanie na treningu zjazdu mężczyzn pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre najlepiej spisał się Austriak Maximilian Lahnsteiner.

Lahnsteiner niezbyt często startuje w zjazdach. Jednym z nielicznych niego występów były zawody na MŚJ w Roza Chutor/Soczi w ubiegłym roku, gdzie zajął 27. miejsce. Jest on medalistą juniorskich mistrzostw świata, ale w konkurencji technicznej - slalomie gigancie. Dziś na treningu Austriak jechał z 33. numerem i niespodziewanie uzyskał najlepszy rezultat. Drugie miejsce zajął Szwed Olle Sundin ze stratą 0,24 sek. Trzeci był Amerykanin Erik Arvidsson +0,32 sek.). Na pozycji czwartej sklasyfikowano Norwega Olava Engelhardta Sanderberga (+0,50 sek.), który miał dopiero 51. numer startowy, na piątym Nilsa Alphanda (+0,61 sek.) - syna byłego francuskiego mistrza Luca Alphanda, na szóstym drugiego ze Szwedów Zacka Monsena (+0,63 sek.) Siódmy był Włoch Federico Simoni (+0,76 sek.), ósmy austriacki alpejczyk Pirmin Hacker (+0,80 sek.). Jeden z głównych faworytów do wygranej w zawodach w zjeździe, które odbędą się w środę - Stefan Babinsky z Austrii - zajął dziś 12. miejsce z rezultatem gorszym o 0,95 sek. od Lahnsteinera.

Polscy zawodnicy zajęli dość odległe pozycje. Piotr Habdas był 70. (+4,01 sek.), a Paweł Pyjas 76. (+5,73 sek.). Dwóch alpejczyków nie ukończyło przejazdu treningowego. Byli to Florian Szwebel i Cameron Alexander.