Alpejskie MŚJ w Åre: Loïc Meillard zwyciężył w slalomie gigancie, Habdas i Pyjas nie ukończyli

15:17, 13.03.2017 Marek Cielec

Nie było niespodzianki w zawodach w slalomie gigancie mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre. Po złoty medal sięgnął główny faworyt Loïc Meillard. Dwóm reprezentantom Polski: Piotrowi Habdasowi i Pawłowi Pyjasowi nie udało się ukończyć pierwszego przejazdu.

Meillard miał po pierwszym przejeździe niewielką przewag. Zajmujący drugie miejsce Bułgar Albert Popow tracił do niego tylko 0,06 sek.Na miejscu trzecim plasował się Francuz Victor Guillot (+0,38 sek.), na czwartym Kanadyjczyk James Crawford (+0,87 sek.), a na piątym Norweg Timon Haugan (+0,88 sek.). Na szóstej pozycji był drugi z Norwegów: Joachim Jagge Lindstøl, na siódmej Brytyjczyk Charlie Raposo, na ósmej Erik Arvidsson, a na dziewiątej i dziesiątej Austriacy Maximilian Lahnsteiner i Mathias Graf. Na pierwszym przejeździe swój udział w zawodach zakończyli Polacy. Zarówno Piotr Habdas jak i Paweł Pyjas nie dojechali do mety i odpadli z rywalizacji.

Swoje pozycje po pierwszym przejeździe utrzymali Meillard, który zdobył drugie złoto na tych mistrzostwach (pierwsze za kombinację) oraz Victor Guillot (+0,88 sek.), który wywalczył brąz. Dużo słabiej w drugim przejeździe spisał się Albert Popow, w związku z czym spadł na piąte miejsce. Drugi czas w drugiej rundzie miał Timon Haugan, co pozwoliło mu na wciśnięcie się między Meillarda i Guillota i zajęcie drugiego miejsca (+0,57 sek.). Na tej samej pozycji co przejazd pierwszy, ukończył zawody James Crawford, sklasyfikowany na miejscu czwartym. Szósty był Charlie Raposo, siódmy Austriak Adrian Perl, ósmy Maximilian Lahnsteiner, dziewiąty Joachim Jagge Lindstøl, a dziesiąty Erik Arvidsson. Zdecydowanie zawiódł jeden z faworytów - Austriak Fabio Gstrein, który w obu przejazdach nie pokazał się z najlepszej strony i zajął dopiero 25. miejsce. Najlepszy czas w drugim przejeździe miał Norweg Fabian Wilkens Solheim, który awansował dzięki temu z 23. na 12. pozycję.