Alpejskie MŚJ w Åre: Drugie złoto Nadine Fest, Katarzyna Wąsek 35. w kombinacji

15:35, 10.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:42, 10.03.2017

Austriaczka Nadine Fest odniosła drugie z rzędu zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre. Wczoraj Fest była najlepsza w supergigancie, a dziś wygrała kombinację alpejską. Jedyną sklasyfikowaną Polką była Katarzyna Wąsek, która zajęła 35. miejsce. Daria Krajewska i Maria Łuczak nie ukończyły przejazdu.

Nadine Fest jak przystało na mistrzynię w supergigancie, prowadziła już po pierwszym przejeździe. W super G uzyskała najlepszy czas, choć jej przewaga nad drugą zawodniczką nie była tak duża jak wczoraj. Meta Hrovat, która zajmowała drugą pozycję miała czas gorszy o 0,82 sek. Trzecia była Laura Pirovano (+1,09 sek.), czwarta Franziska Gritsch (+1,14 sek.), piąta Leona Popović (+1,33 sek.), a szósta Lisa Hörnblad (+1,77 sek.). Na pozycji siódmej sklasyfikowana po supergigancie była Kira Weidle (+1,80 sek.), na ósmej Camille Rast (+2,01 sek.), na dziewiątej Roberta Melesi (+2,26 sek.), a na dziesiątej Kajsa Vickhoff Lie (+2,44 sek.). Katarzyna Wąsek zajmowała 39. miejsce ze stratą 5,62 sek., a Maria Łuczak 50. ze stratą 11,78 sek. Niestety pierwszego przejazdu nie ukończyła Daria Krajewska.

Nadine Fest nieco straciła ze swojej przewagi w drugim przejeździe, ale nie na tyle dużo, aby dać sobie odebrać złoty medal. Ostatecznie wygrała ona z przewagą 0,46 sek. nad drugą Metą Hrovat. Z pozycji medalowej spadła Laura Pirovano na miejsce siódme (+2,40 sek.), a na trzecie miejsce przesunęła się Franziska Gritsch (+0,47 sek.), która tak jak Nadine Fest zdobyła drugi medal na tych mistrzostwach. Wczoraj odebrała srebro za supergigant, dziś zapracowała na medal brązowy. Najlepszy czas w slalomie miała Camille Rast, ale nie wystarczyło to na znalezienie się w czołowej trójce. Rast uplasowała się na pozycji czwartej, a do podium zabrakło jej 0,08 sek. Na pozycji piątej sklasyfikowano Leonę Popović (+1,50 sek.), na szóstej Nicole Good (+2,39 sek.), na siódmej wspomnianą już Pirovano, na ósmej Lisę Hörnblad, na dziewiątej Leanę Barmeteller, a na dziesiątej Theę Louise Stjernesund.

Niestety Katarzyna Wąsek nie zdołała zyskać zbyt wiele w slalomie i awansowała jedynie na 32. miejsce (+8,83 sek.). Nie powiodło się Marii Łuczak, która slalomu nie ukończyła i tak jak Daria Krajewska nie została sklasyfikowana. Kolejne zawody dziewcząt to konkurencje techniczne, w których nasze zawodniczki będą próbować swoich sił. Z pewnością slalom i slalom gigant to konkurencje, w których Katarzyna, Daria i Maria czują się lepiej niż w szybkościowych.

Wyniki po 1. przejeździe

Pełne wyniki kombinacji

W kategorii U18, do której należy również Maria Łuczak oba przejazdy ukończyło 13 zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Camille Rast, której tak niewiele brakło, aby cieszyć się z medalu w głównej kategorii. Druga była Ida Danewitz, która była najlepszą zawodniczką w kategorii U18 w zjeździe i trzecią w supergigancie. Karen Smadja Clement dwukrotnie plasowała się w tej grupie na drugim miejscu, a dziś skończyła zawody o jedną pozycję niżej.