Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Štuhec najszybsza w pierwszym treningu zjazdu, kontuzja Puchner

11:27, 08.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:20, 14.02.2017

Po pierwszym treningu zjazdu kobiet na MŚ w Sankt Moritz można zauważyć, że bardzo dobre atut swojej domowej trasy wykorzystują Szwajcarki, które w czołówce uplasowały się dość gęsto. Jednak najlepszy czas uzyskała na treningu Słowenka Ilka Štuhec.

Štuhec to liderka klasyfikacji zjazdu i rzadko w obecnym sezonie zawodzi w tej konkurencji. Już w pierwszym treningu pokazała swoją moc dystansując wszystkie rywalki. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Fabienne Suter, która po nieudanym początku sezonu, na który wpływ miała również kontuzja stara się wrócić do formy z poprzedniego roku. Suter straciła dziś do Ilki Štuhec 0,43 sek. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się rodaczki Fabienne Suter. Trzecia była Lara Gut (+0,81 sek.), a czwarta Jasmine Flury (+1,06 sek.). Wydawało się, że w czołowej dziesiątce Szwajcarek będzie w sumie pięć, bo miejsce 8. zajęła Corinne Suter (+1,99 sek.), a na dziesiątym przez pewien czas utrzymywała się Michelle Gisin (+1,99 sek.), ale ostatecznie Gisin spadła na 11. zepchnięta przez Rosinę Schneeberger, która była 10. (+2,12 sek.). Dobry przejazd wykonała też kolejna ze Szwajcarek - Wendy Holdener, która będzie jedną z faworytek w kombinacji. Uplasowała się ona na 21. miejscu (+2,74 sek.). Na miejscu piątym została sklasyfikowana Stephanie Venier, na szóstym Kajsa Kling, na siódmym Christine Scheyer, a na dziewiątym Jackie Wiles.

Na 12. pozycji znalazła się Lindsey Vonn, na 14. Sofia Goggia, dopiero na 30. Tina Weirather, a jeszcze dalej złota medalistka z super G, Nicole Schmidhofer, która uplasowała się na 36. miejscu. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 49. miejsce ze stratą 6,73 sek. do Ilki Štuhec.

Pełne wyniki 1. treningu kobiet

Groźny upadek na treningu zaliczyła Austriaczka Mirjam Puchner. Z tego powodu nastąpiła dłuższa przerwa, a austriacką alpejkę z trasy zabrał helikopter. Podejrzewa się u Puchner złamanie kości strzałkowej i piszczelowej.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ