Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Holender zwycięzcą kwalifikacji giganta mężczyzn

15:20, 16.02.2017 Marek Cielec
reo

Holandia nie jest krajem kojarzącym się z narciarstwem alpejskim. Jednak to właśnie zawodnik z tego kraju - Stefan Winkelhorst został zwycięzcą kwalifikacji do jutrzejszych zawodów w slalomie gigancie mężczyzn na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz.

Winkelhorst zajął w kwalifikacjach, które odbyły się w Zuoz pierwsze miejsce z czasem 1:59,06. Również na kolejnych miejscach są zawodnicy z krajów, które nie słyną ze świetnych narciarzy, ale takie są właśnie eliminacje na mistrzostwach świata. Wszak najlepsi zawodnicy na świecie nie muszą brać w nich udziału. Drugi był Islandczyk Sturla-Snaer  Snorrason (+0,36 sek.), a trzeci Łotysz Kristaps Zvejnieks (+0,71 sek.), który zdobywał w swojej karierze punkty PŚ, ale w slalomie. Czwarty był Hiszpan Juan Del Campo, piąty Axel Esteve z Andory, a szósty Belg Dries Van Den Broecke, który zasłynął z tego, że pokonał w zawodach drużynowych Marcela Hirschera. Szczęśliwie do zawodów zakwalifikował się też srebrny medalista w drużynie - Słowak Matej Falat, który zajął 25. miejsce - ostatnie dające awans do głównych zawodów. W kwalifikacjach nie brał udziału żaden Polak.

Wyniki po 1. przejeździe

Wyniki po 2. przejeździe

Zawody w slalomie gigancie mężczyzn będą mieć miejsce jutro (17.02.). Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 9:45.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ