Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Austriacy z dwoma medalami w gigancie mężczyzn

14:59, 17.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 18:48, 17.02.2017

Marcel Hirscher podczas dzisiejszego slalomu giganta w Sankt Moritz zdobył piąty złoty medal Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Srebro zdobył jego rodak, Roland Leitinger, a brązowy medal powędrował do Leifa Kristiana Haugena.

Marcel Hirscher w pierwszym przejeździe pokonał trasę w czasie 1:06,73. Drugi Philipp Schoerghofer tracił do niego 0,26 sekundy, natomiast Alexis Pinturault do lidera miał stratę 0,35 sek. Na czwartej pozycji plasował się Mats Olsson, który tracił do Hirschera 39 setnych sekundy. Piąte miejsce zajmował Henrik Kristoffersen, który trasę przejechał w czasie 1:07,21. Pierwszego przejazdu nie ukończyło 31 zawodników, a jeden został zdyskwalifikowany.

Wyniki po 1. przejeździe

Marcel Hirscher zwyciężył w zawodach z czasem 2:13,31. Roland Leitinger stracił do niego 0,25 sekundy. Brązowy medalista, Leif Kristian Haugen na metę dojechał ze stratą 0,71 do triumfatora. Pięć setnych sekundy do podium stracił Henrik Kristoffersen, a dziewięć setnych stracił Philipp Schoerghofer, który był piąty. Matts Olson przyjechał na metę 0,93 za Hirscherem, plasując się na miejscu szóstym. 0,98 to strata z jaką zawody skończył siódmy Alexis Pinturault, natomiast setną sekundy stracił do niego ósmy Justin Murisier. Ponad sekundę straty do Hirschera miał dziewiąty Mathieu Faivre. Pierwszą dziesiątkę zamknął Riccardo Tonetti ze stratą 1,16 sek. Drugiego przejazdu nie ukończyło 10 zawodników, a czterech nie stawiło się na starcie w tym Manuel Feller i Andre Myhrer.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ