Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Alexis Pinturault wygrywa trzeci trening w zjeździe

12:03, 10.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 15:18, 14.02.2017

W trzecim treningu, który w dniu wczorajszym został przerwany i anulowany z powodu zbyt gęstej mgły, zwyciężył Alexis Pinturault. Drugie miejsce zajął Peter Fill, a trzecie Niels Hintermann.

W treningu zwyciężył Alexis Pinturault, który trasę pokonał w 1:22,62, drugi Peter Fill miał do niego straty 0,09 sek, natomiast trzeci Niels Hintermann 0,13. Czwartą pozycję zajął Felix Monsen z czasem o 0,22 sekundy gorszym niż Alexis Pinturault. 0,1 sek.za nim na metę dojechał Jared Goldberg, który zajął piąte miejsce, natomiast szóste Thomas Dressen (+0,33). Na siódmej pozycji uplasował się Dominik Paris ze startą 0,38, natomiast 0,01 sekundy za nim na metę dojechał ósmy, Mauro Caviezel. Z czasem 1:23,13 na metę dojechało trzech zawodników, na dziewiątym miejsc ex aequo sklasyfikowani zostali: Rok Perko, Josef Ferstl oraz Johan Clarey. Nasz rodak, Michał Kłusak stracił do Pinturault 0,8 sekundy i zajął 12 miejsce, natomiast Maciej Bydlinski stracił do Pinturault prawie dwie i pół sekundy, oraz ominął bramkę i został sklasyfkiowany na pozycji 36. 20 zawodników nie wystartowało w treningu, w tym Marcel Hirscher, który zmaga się obecnie z chorobą. Treningu nie ukończył Adrian Theaux.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim - Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ