Alpejskie Mistrzostwa Włoch: Złote medale dla Petera Filla i Vereny Stuffer

19:02, 31.03.2017 Marek Cielec

Większość konkurencji marcowych Mistrzostw Włoch w narciarstwie alpejskim miało miejsce w Passo San Pellegrino, natomiast ostatnia konkurencja - zjazd - została przeniesiona do Bardonecchia. Dziś przyznano tam medale zarówno dla pań jak i dla panów. W zjeździe kobiet najlepsza była Verena Stuffer, a w konkurencji mężczyzn Peter Fill.

Zjazd miał formę dwuprzejazdową. Po pierwszym przejeździe, który odbył się wczoraj na prowadzeniu była Sofia Goggia, jednak jej przewaga była niewielka, gdyż druga w rankingu Verena Stuffer traciła do Goggi zaledwie 0,05 sek. Trzecie miejsce zajmowała Jole Galli ze stratą 0,47 sek., czwarte Anna Hofer z czasem gorszym o 0,75 sek., a piąte Elena Dolmen, która była ostatnią zawodniczką ze stratą poniżej 1 sekundy (+0,94 sek.). Na szóstym miejscu była Nicol Delago, na siódmym jej siostra Nadia Delago, na ósmym Carmina Pallas z Andory, na dziewiątym Teresa Runggaldier, a na dziesiątym Sara Dellantonio. Trzykrotna złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Włoch - Federica Brignone - w zjeździe nie startowała. W drugim przejeździe znów dwójka Goggia - Stuffer była najlepsza, ale już w odwrotnej kolejności. Verena Stuffer uzyskała czas lepszy o 0,30 sek. i ostatecznie wygrała z Goggią o 0,25 sek. Trzecia zawodniczka alpejskiego Pucharu Świata i druga zawodniczka zjazdu w tym cyklu musiała znów zadowolić się srebrem Mistrzostw Włoch, bo zajęła również 2. miejsce w supergigancie. Trzecią pozycję utrzymała Jolle Galli, która byłą gorsza od Stuffer o 1,54 sek. Na pozycję czwartą awansowała Nicol Delago (+1,69 sek.), o jedno miejsce - z czwartego na piąte - spadła Anna Hofer (+1,70 sek.). Szóste miejsce zajęła Elena Dolmen, siódme Nadia Delago, ósme Carmina Pallas, dziewiąte Teresa Runggaldier, a dziesiąte Sara Dellantonio.

Pełne wyniki zjazdu kobiet

Panowie również mieli do wykonania dwa przejazdy, ale oba miały miejsce dzisiaj. Zarówno w pierwszym jak i w drugim Peter Fill osiągnął najlepsze wyniki i sięgnął po złoty medal. Zdobywca małej kryształowej kuli za wygranie klasyfikacji zjazdu w Pucharze Świata zrobił co do niego należało. Była to dopiero pierwsza w sezonie wygrana Filla w zjeździe, gdyż w Pucharze Świata nie udało mu się zwyciężyć ani razu w tej konkurencji. Bardzo niewielkie różnice dzieliły zawodników z miejsc 2-5. po pierwszym przejeździe. Drugi na półmetku był Dominik Paris ze stratą 0,42 sek. do Filla, trzeci Szwajcar Ralph Weber (+0,45 sek.), czwarty Guglielmo Bosca (+0,47 sek.), a piąty drugi ze Szwajcarów - Sven Hermann (+0,49 sek.). Jednak na drugim miejscu na koniec znalazł się inny zawodnik - Ramon Zürcher ze Szwajcarii, który stracił do Filla 0,91 sek. Srebrny medal Mistrzostw Włoch za zjazd zdobył Guglielmo Bosca, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu (+1,05 sek.) w dzisiejszych zawodach. Guglielmo Bosca zdobył na tegorocznych mistrzostwach w sumie 3 medale - każdy z innego kruszcu. Jedno miejsce niżej znalazł się kolejny Szwajcar - Ralph Weber (+1,10 sek.), natomiast miejsce piąte zajął Dominik Paris (+1,12 sek.), do którego trafił medal brązowy. Szósty był Emanuele Buzzi, siódmy Paolo Pangrazzi, ósmy Davide Cazzaniga, dziewiąty Sven Hermann, a dziesiąty Nicolo Molteni.