Alpejskie Mistrzostwa Szwecji: Wygrana Fridy Hansdotter i Andre Myhrera w slalomie gigancie

23:09, 01.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:10, 01.04.2017

Slalom gigant był ostatnią konkurencją Mistrzostw Szwecji w narciarstwie alpejskim, które odbywały się w dniach 29.03-1.04 w Åre. Złote medale za slalom gigant trafiły do doświadczonych i utytułowanych Fridy Hansdotter i Andre Myhrera.

Monopol Lisy Hörnblad na wygrywanie został przerwany. Po trzech zwycięstwach (w zjeździe, kombinacji i super-G) nadszedł czas na gigant, w którym Hörnblad nie jest już tak mocna jak w konkurencjach szybkościowych. Pierwsze miejsce zajęła Frida Hansdotter, która jako jedyna w obu przejazdach uzyskała czas poniżej 1 minuty. Na drugiej pozycji uplasowała się Maria Pietilä-Holmner - liderka po przejeździe pierwszym. W drugim Maria już tak dobrze się nie spisała, przez co spadła na drugie miejsce za Hansdotter, do której straciła 0,26 sek. Na miejscu trzecim znalazła się Sara Hector (+0,40 sek.), która była najwyżej sklasyfikowaną Szwedką w gigancie w Pucharze Świata 2016/2017 pomimo późnego wejścia w sezon. Czwarta była Magdalena Fjällström, piąta Ylva Stålnacke, szósta Anna Swenn-Larsson, siódma Elsa Håkansson-Fermbäck, a ósma Emelie Wikström. Potrójna złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Szwecji - Lisa Hörnblad zajęła 9. miejsce. W czołowej dziesiątce zmieściła się także Charlotta Säfvenberg.

Pełne wyniki slalomu giganta kobiet

W slalomie gigancie mężczyzn dość pewnie zwyciężył Andre Myhrer. Był najszybszy w obu przejazdach i jego przewaga na koniec wyniosła 0,98 sek. nad drugim zawodnikiem - Anthonem Cassmanem. Trzecie miejsce zajął Matts Olsson (+1,02 sek.), po którym można było spodziewać się nieco więcej, zwłaszcza po jego dobrych występach w Pucharze Świata, w którym dwukrotnie w tym sezonie stał na podium. Na pozycji czwartej sklasyfikowano Gustava Lundbäcka (+1,29 sek.), któremu dziś nie udało się zdobyć medalu, jednak z Åre nie wyjedzie on z niczym, gdyż ma srebrny medal za kombinację. Piąte miejsce zajął Ludwig Cassman (+2,02 sek.) młodszy brat Anthona - srebrnego medalisty. Duża różnica czasowa, niemal przepaść była między Ludwigiem Cassmanem, a kolejnym zawodnikiem z miejsca szóstego - Hannesem Grymem. Do zwycięzcy Grym stracił 4,37 sek., a do samego Cassmana 2,35 sek. Miejsce siódme zajęli ex aequo Felix Monsen i Björn Hedman, dziewiąte Filip Vennerström, a dziesiąte Odin Hjartarson.