Alpejskie Mistrzostwa Szwecji: Lisa Hörnblad i Matthias Rönngren triumfatorami kombinacji

22:54, 30.03.2017 Marek Cielec

W Åre odbyły się dziś zawody Mistrzostw Szwecji w narciarstwie alpejskim w kombinacji alpejskiej. Pierwotnie pierwszą częścią kombinacji miał być zjazd, ale później zastąpiono go supergigantem. W drugim przejeździe zawodnicy rywalizowali na trasie slalomowej. Zwycięstwo odnieśli Lisa Hörnblad i Matthias Rönngren.

Dla Lisy Hörnblad złoty medal za kombinację to drugi krążek tegorocznych mistrzostw, gdyż wczoraj to również ona triumfowała w zjeździe. Po supergigancie prowadziła jednak Helena Rapaport z przewagą 0,20 sek. nad Hörnblad. Trzecie ze stratą 0,28 sek. była Lin Ivarsson. Kolejne zawodniczki miały już dużo większą stratę. Czwarte miejsce zajmowała Emelie Henning (+1,83 sek.), piąte Fanny Axelsson (+1,88 sek.), a szóste Rebecca Gunnarstedt (+2,07 sek.). W drugim przejeździe Helena Rapaport została zdyskwalifikowana, a na pierwszą pozycję przesunęła się Lisa Hörnblad. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Emelie Henning (+1,47 sek.), a na trzecim Fanny Axelsson (+1,53 sek.). Czwartą pozycję zajęła Michelle Kerven, piątą Jonna Luthman, a szóstą Anna Swenn-Larsson, która była dziś najszybszą slalomistką, co dało jej awans z 15. miejsca.

Wyniki po super G kobiet

Pełne wyniki kombinacji alpejskiej kobiet

W kombinacji mężczyzn liderów po supergigancie było dwóch. Taki sam czas uzyskali Fin Andreas Romar i Mattias Rönngren. Wczorajszy triumfator Felix Monsen zajmował trzecie miejsce (+0,49 sek.). Czwarty był Olle Sundin (+0,68 sek.), piąty Zack Monsen (+0,91 sek.), a szósty Odin Hjartarson (+0,93 sek.). Mattias Rönngren w slalomie spisał się całkiem dobrze - miał trzeci czas, lepszy niż Romar i inni znajdujący się tuż za nim rywale. Dzięki temu zachował pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Szwecji w kombinacji alpejskiej. Najlepszy w slalomie był Gustav Lundbäck. Sprawnie pokonany drugi przejazd pozwolił mu awansować na drugie miejsce (+0,72 sek.) i wywalczenie srebrnego medalu. Andreas Romar został sklasyfikowany na miejscu trzecim (+0,82 sek.). Czwarte miejsce zajął Filip Vennerström (+1,14 sek.), który otrzymał brązowy medal. Piąty był Felix Monsen (+1,46 sek.), a szósty Olle Sundin (+1,64 sek.).