Alpejskie Mistrzostwa Austrii: Strolz podwójnym mistrzem, Kappaurer najlepsza w gigancie, Grünwald w slalomie

18:28, 25.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 14:48, 09.04.2017

Austriacy mają już za sobą krajowe mistrzostwa w narciarstwie alpejskim w konkurencjach technicznych. W dniach 22-23. marca w zmaganiach o mistrzostwo Austrii w Göstling brali udział panowie, zaś w dniach 24-25. panie. Podwójnym mistrzem został Johannes Strolz, a po jednym złotym medalu wywalczyły Elisabeth Kappaurer i Julia Grünwald.

W zawodach nie kilku świetnych narciarzy jak np. Marcel Hirscher, Manuel Feller, Michael Matt czy Roland Leitinger. Najlepiej w slalomie mężczyzn spisał się Johannes Strolz, który tylko raz w tym sezonie startował w Pucharze Świata (w Levi). Pokonał on zdecydowanie resztę zawodników. Drugi w klasyfikacji Fabio Gstrein stracił do niego ponad 2 sekundy (+2,62 sek.). Trzecie miejsce zajął Belg Dries Van Den Broecke (+2,96 sek.). Czwarty w łącznej klasyfikacji i trzeci spośród Austriaków był Pirmin Hacker (+3,33 sek.). Pierwszego przejazdu nie ukończył jeden z głównych faworytów - Christian Hirschbühl, natomiast dyskwalifikację w drugim otrzymał drugi z głównych pretendentów do złota - Marc Digruber. W przejeździe drugim wypadł m.in. mistrz świata juniorów w slalomie - Adrian Pertl.

Wyniki slalomu mężczyzn

Również w slalomie gigancie pierwsze miejsce zajął 25-letni Johannes Strolz. Drugie miejsce zajął jego rówieśnik - Magnus Walch ze stratą 0,45 sek. Miejsce trzecie wywalczył starszy o rok Daniel Meier (+0,87 sek.). Pozostali zawodnicy mieli już ponad 1 s straty do Strolza. Srebrny medalista w slalomie - Fabio Gstrein - tym razem nie zdołał ukończyć pierwszego przejazdu.

Wyniki slalomu giganta mężczyzn

W slalomie kobiet najlepszy czas uzyskała Elisabeth Kappaurer, która drugą część sezonu może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zdobyła w końcu punkty Pucharu Świata, na dodatek czterokrotnie, po dwa razy w Crans Montana i Squaw Valley. Udało jej się również wygrać w ostatnim gigancie Pucharu Europy i zająć 3. miejsce w klasyfikacji tej konkurencji. Na drugiej pozycji w Mistrzostwach Austrii w gigancie sklasyfikowano Ricardę Haaser (+0,23 sek.), a na trzecim juniorkę Nadine Fest (+0,90 sek.), która jest mistrzynią świata juniorek, ale w supergigancie i kombinacji. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, w mistrzostwach nie brały udziału najlepsze austriackie zawodniczki: Michaela Kirchgasser i Bernadette Schild.

Wyniki slalomu giganta kobiet

W slalomie Kappaurer o medal nie powalczyła, gdyż nie ukończyła pierwszego przejazdu, tak jak m.in. Katharina Liensberger czy Katharina Huber, w drugim zdyskwalifikowano Katharinę Gallhuber. Tytuł mistrzowski zdobyła Julia Grünwald, która pokonała drugą Katharinę Truppe o 0,69 sek. dzięki dużo lepszej jeździe w drugim przejeździe. Drugi najlepszy wynik w drugim przejeździe nie wystarczył Marii-Therese Sporer na nic więcej niż 3. miejsce (+,75 sek.). Co ciekawe najszybsza w przejeździe drugim była Hannah Köck, która zajęła dopiero 27. miejsce. Odległa pozycja Köck jest jednak spowodowana dużymi problemami w pierwszym przejeździe, w którym pojechała gorzej od najlepszych o ponad 20 sekund. Z tego powodu startowała w drugiej części zawodów po najlepszej, niezniszczonej trasie.

Wyniki slalomu kobiet

Przed Austriakami jeszcze krajowe mistrzostwa w narciarstwie alpejskim w konkurencjach szybkościowych: zjeździe, kombinacji alpejskiej i supergigancie w dniach 28-31. marca w Saalbach-Hinterglemm.