Alpejski PŚ we Flachau: Petra Vlhova pokonała Mikaelę Shiffrin w slalomie

21:42, 08.01.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 22:48, 08.01.2019

Mikaela Shiffrin nie odniosła siódmego w tym sezonie slalomowego zwycięstwa w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Na drodze do tego Amerykance stanęła Petra Vlhova, która pokonała ją o 0,15 sek. Na trzecim miejscu znalazła się Katharina Liesenberger. Zawody rozgrywane były na trasie Hermana Maiera we Flachau.

Po pierwszym przejeździe we Flachau Petra Vlhova zajmowała trzecie miejsce i traciła do prowadzącej Mikaeli Shiffrin 0,31 sek. W drugiej turze Słowaczka postawiła jednak wszystko na jedną kartę i zaatakowała. To pozwoliło jej uzyskać najlepszy czas drugiego przejazdu. Pozostało jej jednak czekać na to, co pokażą wyprzedzające ją rywalki. Druga po pierwszej turze Anna Swenn Larsson miała nad Vlhovą zaledwie 0,04 sek. przewagi. Nie utrzymała jej, bo uzyskała łącznie czas o sekundę i pięć setnych słabszy. Wystarczyło to pierwotnie do zajęcia trzeciego miejsca. Jednak ostatecznie Szwedka została zdyskwalifikowana (jedna z niebieskich tyczek znalazła się między jej nartami) a na jej miejsce wskoczyła Katharina Liesenberger. Austriaczka po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na podium. Kończąca zawody Mikaela Shiffrin miała szansę na siódme w tym sezonie zwycięstwo slalomowe, ale nie powiodło się. Ostatecznie Amerykanka straciła do Vlhovej 0,15 sek. Dla Słowaczki oznaczało to trzecią w tym sezonie wiktorię, ale pierwszą w tradycyjnym slalomie. Wcześniej wygrywała w gigancie oraz slalomie równoległym w Oslo.

Piątego w tym sezonie miejsca na slalomowym podium (wliczając Oslo) nie osiągnęła Wendy Holdener. Szwajcarka ze stratą 1,65 sek. została sklasyfikowana na najbardziej nielubianym miejscu - czwartym. Za nią stale obecna w czołówce Frida Hansdotter (+1,91 sek.). Najlepszą szóstkę zawodniczek zamknęła Christina Geiger z Niemiec (+1,91 sek.). W czołowej dziesiątce były jeszcze: Michelle Gisin, Katharina Truppe, Nastasia Noens oraz Aline Danioth. Szansę na dobry rezultat miała Bernadette Schild, ale Austriaczka nie ukończyła drugiego przejazdu. Chiara Costazza, która była dziesiąta po pierwszym przejeździe, niestety również nie dojechała do mety.